Flickr: subiektywny przegląd zdjęć tygodnia 14

Flickr: subiektywny przegląd zdjęć tygodnia 14

Flickr: subiektywny przegląd zdjęć tygodnia 14
Kepifil
19.05.2008 13:00, aktualizacja: 02.08.2022 11:14

Codziennie, jak zapewne większość osób fotografujących śledzę zdjęcia pojawiające się w internecie. Dotychczas oglądając, ?po cichu? je sobie oceniałem, szukałem inspiracji, czy po prostu podziwiając. Od niedawna zacząłem pisać o fotografii, więc przedstawiam wam również mój subiektywny przegląd zdjęć tygodnia. Zapraszam do oglądania!

photo sharing
photo sharing

Originally uploaded by ? Meli

Zastanawialiście się kiedyś dlaczego kobiety pojawiają się na zdjęciach częściej niż mężczyźni? Z bardzo prostego powodu, po pierwsze są piękniejszą płcią a po drugie można zrobić z nimi więcej. Zrobić w sensie pokazania detali czy dynamizmu. Przykład widoczny na zdjęciu. W większości przypadków, żaden pan nie poruszy włosami tak jak ta pani na zdjęciu bo ich po prostu nie ma. A przepis na zdjęcie? Pole rzepaku i kawałek zachmurzonego nieba w proporcjach 2/3 do 1/3 a na pierwszym planie kobieta. I mamy ładny dynamiczny portret na tle natury :)

Zabawka

photo sharing
photo sharing

Originally uploaded by Harpagornis

Gdy widziałem miniaturkę tego zdjęcia, naprawdę myślałem, że widzę Porsche szalejące na szutrach. Dopiero po obejrzeniu zdjęcia w pełnych rozmiarach dostrzegłem, że jest to mały zabawkowy samochodzik. Muszę stwierdzić, że jest to bardzo ciekawy pomysł na zdjęcie. Spróbujcie sami uzyskać taki efekt gdy będziecie wylegiwać się na plaży. Zastanawiam się tylko jak uzyskać taki ruch piasku?

Burza nadchodzi

photo sharing
photo sharing

Originally uploaded by rekaaa

Gdyby to zdjęcie zostało zrobione w słoneczny dzień nie byłoby w nim nic wyjątkowego. Na szczęście fotografujący wiedział, jak wykorzystać zjawisko atmosferyczne nadchodzącej burzy. Stworzył na zdjęciu fantastyczny kontrast. Zastanawiam się nad kompozycją.. Co by było gdyby dać więcej nieba, albo zupełnie na odwrót. A może zastosowana na zdjęciu proporcja pół na pół jest tą właściwą? Niewiem, ale jeśli nadarzy mi się okazja sfotografowania takiej sceny podzielę się z wami spostrzeżeniami.

Podstawowe kolory

photo sharing
photo sharing

Originally uploaded by stellefilanti

Czerwony, Żółty, Niebieski - RGB. Aby zrobić to zdjęcie wystarczyło zastrugać kredki. Można też wymyślać inne kompozycje. Zachęcam do eksperymentowania.

Zachód słońca

photo sharing
photo sharing

Originally uploaded by Ezhil Ramalingam

Uwielbiam tego typu zdjęcia. Tłem jest ciepłe jeszcze zachodzące słońce a przed nim cienie drzew, krzewów bądź jakiś innych kształtów. Można eksperymentować z kształtem jaki chcemy aby pojawił się na tle słońca. Zachęcam do eksperymentowania.

widelec

photo sharing
photo sharing

Originally uploaded by mareluna265

Bardzo ciekawe i nietypowe ujęcia. Zwykły widelec, który odbija się od blatu. Fotografia czarno-biała i słusznie. Kolor niepotrzebnie by rozpraszał.

Wszędzie razem

photo sharing
photo sharing

Originally uploaded by Mr.Bones

Bardzo ciekawy przykład panoramowania. Zdjęcie przedstawia maskotkę, w kształcie pary trzymających się myszek, siedzących na ławce, zapewne jakiejś karuzeli. Fotografujący zapewne siedzi naprzeciwko a cała karuzela kręci się dookoła, co wywołało efekt rozmycia przy dłuższym czasie otwarcia migawki.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)