Flickr: subiektywny przegląd zdjęć tygodnia 15

Flickr: subiektywny przegląd zdjęć tygodnia 15
Kepifil

26.05.2008 08:00, aktual.: 02.08.2022 11:14

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Codziennie, jak zapewne większość osób fotografujących śledzę zdjęcia pojawiające się w internecie. Dotychczas oglądając, ?po cichu? je sobie oceniałem, szukałem inspiracji, czy po prostu podziwiając. Od niedawna zacząłem pisać o fotografii, więc przedstawiam wam również mój subiektywny przegląd zdjęć tygodnia. Zapraszam do oglądania!

photo sharing
photo sharing

Originally uploaded by geroco

Bardzo ciekawe ujęcia i bardzo ładny portret. Widywałem podobne kompozycje, to znaczy jakiś płot ew. ogrodzenie ujęte w takim położeniu aby na zdjęciu widać było skośne linie, które nadadzą zdjęciu dynamizmu, a za ogrodzeniem ładny widoczek i koniecznie obłędne niebo. Niestety nigdy mi nie przyszło do głowy aby przed ogrodzeniem postawić osobę i zrobić jej portret. Brawo za pomysł, jest to dobry wzór do naśladowania : ) To co podoba mi się jeszcze na tym zdjęciu to chmury, z lewej ciemne, ciężkie, "deszczowe" a z prawej lekkie i zwiewne. Samo zdjęcie może przemawiać na wiele sposobów.

Portret pod wodą

photo sharing
photo sharing

Originally uploaded by Cia de Foto

Ciekawy motyw, ale nieciekawe wykonanie. Woda jest za bardzo wzburzona, a przez to sylwetka zbyt mało wyraźna. Fotografujący i model mogli chwilę odczekać, aż woda się uspokoi, a jak nie to może spróbować z jakąś rurką do oddychania.

Na plaży

photo sharing
photo sharing

Originally uploaded by Sator Arepo

Wiele razy zastanawiałem się jak wyglądałoby zdjęcie z właścicielem odciśniętych na piasku śladów stóp lub buta. Dziś właśnie miałem okazję się przekonać. Zdecydowanie wolę tego typu zdjęcia śladów bez właściciela ... choć jak z drugiej strony pomyślę ... można by stworzyć fajną kompozycję, więc pozostawiam to zdjęcie jako inspirację.

Kwiaty nad wodą

photo sharing
photo sharing

Originally uploaded by siuloon

Ta fotografia łączy w sobie wiele technik fotograficznych, choć nie przeczę, że mogę się mylić, aczkolwiek oceńcie to sami. Po pierwsze wygląda jakby została zrobiona w studiu fotograficznym. Po drugie wykorzystuje odbicie od wody. Na studio wskazuje fakt, że kwiat nie jest poruszony co w plenerze trudno uzyskać aczkolwiek nie jest to niemożliwe. Czas, który można odczytać w danych EXIF, wskazuje na 1/200 sekundy. Zastanawiam się więc skąd tak dobrze oświetlone kwiaty a reszta w ciemności - jakiś rodzaj lampy błyskowej?

Idąc po torze

photo sharing
photo sharing

Originally uploaded by Gods Emerald

Pomimo, że nie raz widziałem tory kolejowe i wiem, że meta jest gładką powierzchnią od której można coś odbić, nigdy nie wpadłem na połączenie tych dwóch rzeczy! Za tym zdjęciem przemawia także symetria, perspektywa i również asymetria. Zastanawiam się tylko dlaczego autor zdjęcia obciął bohaterce głowę.

W ciemnym lesie

photo sharing
photo sharing

Originally uploaded by Andreas Reinhold

Fajny pomysł na zdjęcie. Wystarczyło pójść w jasną noc do lasu, parku etc. zaświecić latarkę i pstryknąć zdjęcie. W ogóle noc i latarka to bardzo fajne połączenie. Można pobawić się w technikę zwaną malowaniem światłem. Ale powróćmy do zdjęcia, wydaje mi się, że byłoby ciut fajniejsze gdyby człowiek z latarką wszedł głębiej do lasu, wówczas większa część zdjęcia byłaby zaciemniona co stworzyłoby naturalną ramkę, ale wówczas czy nie wydawałby się nam za daleko? A może właśnie to chcielibyśmy pokazać? Hm...

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)