Flickr: Subiektywny przegląd zdjęć tygodnia: 18

Flickr: Subiektywny przegląd zdjęć tygodnia: 18

Flickr: Subiektywny przegląd zdjęć tygodnia: 18
Kepifil
16.06.2008 14:00, aktualizacja: 02.08.2022 11:12

Codziennie, jak zapewne większość osób fotografujących śledzę zdjęcia pojawiające się w internecie. Dotychczas oglądając, ?po cichu? je sobie oceniałem, szukałem inspiracji, czy po prostu podziwiając. Od niedawna zacząłem pisać o fotografii, więc przedstawiam wam również mój subiektywny przegląd zdjęć tygodnia. Zapraszam do oglądania!

photo sharing
photo sharing

Zobaczyć w przedmiotach to czego inni nie widzieli, bądź pokazać je w niekonwencjonalny sposób jest sztuką. Autorowi tego zdjęcia jak najbardziej się to udało. Zdjęcie jest proste w odczycie, oraz po prostu ładne. Podoba mi się odbicie nieba w dolnej części szklanki oraz "kropelka światła" na górnej krawędzi szklanki. Sam jestem ciekaw jak wyjdzie cola pod słońce, i niebawem sam spróbuje.

Z sercem w sercu

photo sharing
photo sharing

Bardzo efektowne zdjęcie. Na szczęście mogę was zapewnić, że nie jest to efekt pracy w photoshopie, ale technika fotograficzna zwana "malowanie światłem". Najpierw para ustawiła się całując się błysnęła jakimś źródłem światła pozwalając aparatowi zarejestrować tę scenę przy długim czasie naświetlania, potem gdy lampa była już wyłączona, para czerwonym światłem (jakimś laserem?), nakreśliła w powietrzu serce kierując czerwone światło w stronę obiektywu. Cała sytuacja trwała 20 sekund.

Euro 2008

photo sharing
photo sharing

Tu na zdjęciu kibic Włoch. Podoba mi się kompozycja zdjęcia. Wszystko utrzymane w kolorze niebieskim. Niebieska koszulka, niebieska piłka i niebieskie niebo. Twarz na tym zdjęciu zbędna, choć jakby była nie przeszkadzałoby to w niczym. Zdjęcie naturalnie podzieliło się na da trójkąty, co wprowadziło w nim równowagę pomiędzy pierwszym planem a tłem.

Dzieńdobry Paryź

photo sharing
photo sharing

Fajny akt. Sylwetka kobiety z widocznym brzuszkiem i piersiami, odchylona głowa i spadające włosy na tle okna zasłoniętego półprzezroczystą firanką przez którą wpada światło i oświetla dziewczynę. Akt subtelny, obrazek prosto z życia, nie wygląda jakby był udawany. Szkoda, że nie ma fajniejszego widoku za oknem, ale jak się nie ma co się lubi to się lubi co się ma ; )

Ślubny kontrast

photo sharing
photo sharing

Kontrasty zawsze przyciągają uwagę. Na tym zdjęciu białe z niebieskim, dorosłe kobiety z dziewczynką. I nie ma znaczenia, że w kadrze panie nie mają głowy, bo nie to chciał pokazać fotografujący. Głównym tematem jest dziewczynka, która najprawdopodobniej nie może odnaleźć się na tym przyjęciu weselnym. Może wcale nie chciała na niego iść?

Wieżowiec

photo sharing
photo sharing

Pokazać coś zwykłego w niezwykłej perspektywie to sztuka, która nie udaje się każdemu. Na zdjęciu wieżowiec ze szkła, w którym odbija się niebo. Fajna perspektywa, fajny pomysł na zdjęcie, fajne wykonanie.

Fontanny

photo sharing
photo sharing

Originally uploaded by Evelyn9107

Fontanny były kiedyś moim ulubionym tematem fotografowania. Największe wrażenie robiły te podświetlane. Uwielbiałem je fotografować, i muszę przyznać, że mam ich jakąś kolekcję. A jak zrobić fajne zdjęcie fontannie? Najlepiej wybrać się wieczorem, gdy już zapada zmrok i ustawić długi czas naświetlania migawki ... nacisnąć spust i gotowe! Oczywiście później w zależności od efektu jaki chcemy uzyskać możemy manipulować wartością przesłony bądź zmieniać czułość ISO.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)