Flickr: Subiektywny przegląd zdjęć tygodnia: 19

Flickr: Subiektywny przegląd zdjęć tygodnia: 19

Flickr: Subiektywny przegląd zdjęć tygodnia: 19
Kepifil
22.06.2008 11:36, aktualizacja: 02.08.2022 11:11

Codziennie, jak zapewne większość osób fotografujących śledzę zdjęcia pojawiające się w internecie. Dotychczas oglądając, ?po cichu? je sobie oceniałem, szukałem inspiracji, czy po prostu podziwiając. Od niedawna zacząłem pisać o fotografii, więc przedstawiam wam również mój subiektywny przegląd zdjęć tygodnia. Zapraszam do oglądania!

Tylko oczy

photo sharing
photo sharing

Originally uploaded by Malevolentt

To, że uwielbiam wszelkiego rodzaju odbicia, chyba każdy czytelnik tego bloga już wie. Podobnie jest w przypadku tego zdjęcia, na którym odbiła się ręka i zadrukowana strona książki. Na wprost widzimy oczy. Całość tworzy ciekawa figurę geometryczną trójkąta, za którą jest tylko mrok. Stwarza to niesamowity klimat na zdjęciu. Cóż tu dużo mówić, świetny portret, a może akt?

Fruwać z piłkami

photo sharing
photo sharing

Originally uploaded by Likkleidiot

To zdjęcie jest proste jak budowa cepa, z drugiej strony fascynujące jak dzieło sztuki. Ot ktoś chciał sobie poskakać na pewnego rodzaju trampolinie, której nazwy zapomniałem, a na której znajdują się piłki, które z każdym naszym skokiem również skaczą w górę. Wystarczy już tylko zrobić zdjęcie z jak najkrótszym czasem migawki i mamy co oglądać. A co najważniejsze takie zdjęcie jest bardzo łatwo powtórzyć.

Rzeczna autostrada

photo sharing
photo sharing

Originally uploaded by Autobed

Przez myśl mi nigdy wcześniej nie przeszło, że efekt który znamy z autostrad, czy ruchliwych ulic w mieście (czerwone i białe linie świateł powstałych po przejeździe samochodów), można powtórzyć nad rzeką. Teraz po zastanowieniu się doszedłem do wniosku, że to całkiem możliwe, aczkolwiek są dwa ale. Statki nie są tak dobrze oświetlone i raczej nie punktowo jak samochody, a ponadto zostawią na wodzie po sobie ślady w postaci fal. Jaki byłby tego efekt końcowy ciężko mi przewidzieć jednak to zdjęcie obok nie przedstawia statków, ale płynące rzeką pływające świeczki!!! Dzięki temu ominięte zostały dwa problemy opisane powyżej problemy, choć pojawia się następny "siła blasku" świeczki, ale jak widać na zdjęciu była na tyle duża aby zdjęcie mogło zostać wykonane.

Serce z włosów

photo sharing
photo sharing

Originally uploaded by yello_orchid_3

Świetny pomysł na portret/akt z głębszym przesłaniem. Przesłaniem miłości. Włosy dziewczyny zostały ułożone w kształt serca. Wogóle włosy zakochanej kobiety, i cała ona podobno gdy jest zakochana staje się piękniejsza, emanuje szczęściem. Ale jak to pokazać? No właśnie... chyba podobnie jak na tym zdjęciu. A może jakieś inne pomysły??

Pochmurny portret

photo sharing
photo sharing

Originally uploaded by Soul101

Wczoraj zaczęły się wakacje, niedługo połowa narodu ruszy nad może, to nasze Bałtyckie albo tamte inne. Większość liczy na dobrą pogodę, aby "wysmażyć" się na plaży, no i oczywiście przy dobrej pogodzie robi się lepsze zdjęcie. Jednak to wcale nieprawda czego przykładem jest zdjęcie obok. Portrety ludzi najlepiej robi się w dni pochmurne, a pogoda przeszkadza jedynie amatorom. Reszta wie jak wykorzystać każdą pogodę do zrobienia ciekawego zdjęcia.

Eksplozja wody

photo sharing
photo sharing

Originally uploaded by Massimo.Care

Nie wiem dlaczego tak jest ale "zamrożona" w ruchu woda ma w sobie mnóstwo ruchu, ekspresji i jest zawsze fascynująca. To zdjęcie można pochwalić dodatkowo za ciekawą kompozycję. Pomimo, że pierwszy plan jest ostry i wyraźny, to nie wiemy co dokładnie przedstawia zdjęcie, a drugi plan z kolei pomimo, że jest to tylko cień rowerzysty nie sprawia nam większych kłopotów z interpretacją. Niebanalna kompozycja na niebanalnym zdjęciu, nic dodać nic ująć.

Chmura w kształcie grzyba

photo sharing
photo sharing

Originally uploaded by david.evenson

Czy wam również wydaje się, że kształt chmury uchwycony na tym zdjęciu troszkę przypomina "atomowego grzyba", którego nieraz nam pokazywano w migawkach informacyjnych nawiązujących do zrzucenia bomby atomowej na Hiroszimę i Nagasaki? Fotografia czasem polega na szczęściu, ale nawet szczęściu trzeba dopomóc i uważnie się rozglądać dookoła siebie, próbując dostrzec to czego nikt nie dostrzegł, a także umieć wykorzystać (czytaj zrobić dobre zdjęcie) nadarzającą się od losu sytuację.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)