Flickr: subiektywny przegląd zdjęć tygodnia 03

photo sharing
photo sharing
Kepifil

02.03.2008 15:29, aktual.: 02.08.2022 11:19

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Każdego dnia przeglądając zdjęcia w internecie trafiamy na mniej lub bardziej udane zdjęcia. Postanowiłem więc wielu z wam ułatwić zadanie i zbieram 7 najlepszych (wg. mnie) fotografii z mijającego tygodnia. Przyglądając się wybranym przeze mnie zdjęciom na ten tydzień nazwałbym go tygodniem światła i ruchu oraz figur, które między innymi te dwa czynniki potrafią stworzyć.

24 luty

Originally uploaded by lumaahh

Więc choć pomaluj mój świat... o fotografii też się mówi, że jest to malowanie światłem. Tu autor postanowił namalować chmury na niebie. Niemożliwe? Wystarczy wziąć pędzel skierować w stronę nieba i nacisnąć spust migawki : )

25 luty

Originally uploaded by Joe Sales

photo sharing
photo sharing

To zdjęcie wykorzystuje efekt zamrożenia ruchu. Autor zdjęcia wykorzystał 85 mm zoom oraz użył flasha. Na zdjęciu uchwycił szalonego motocyklistę na swoim crossie pokonujący najprawdopodobniej jakąś przeszkodę błotną, co widać po "zamrożeniu" rozpryśniętego na boki błota.

26 luty

Originally uploaded by QuakkauQ

photo sharing
photo sharing

Pod zdjęciem autor napisał, że nie jest to zdjęcie wspomagana Photoshopem. Dopóki nie przeczytałem w podpisie zdjęcia nie wiedziałem co ono przedstawia. Jest to spirala powstała z odbicia się światła od płyty CD, gdy autor zdjęcia obracał aparat aby uzyskać efekt ruchu. A wiecie jak moja dziewczyna opisała to zdjęcie? Proszę bardzo: feeria barw, niesamowity łuk świetlny niczym dotknięcie mieczem rycerza Jedi o kilku barwach jest niczym innym jak zwykła płytą CD poddaną ruchowi falującemu na ciemnym tle.

27 luty

Originally uploaded by Berlinalex

photo sharing
photo sharing

Rewelacyjne zdjęcie! Ładny zielony kolor, niesamowity kontrast pomiędzy czernią a zielenią, wspaniale podświetlony. Zastanawiam się jak autor zrobił takie zdjęcie, jakieś pomysły?

28 luty

Originally uploaded by www.sardelis.com

photo sharing
photo sharing

Fantastyczny kadr! Niesamowita ostrość, widać wszystkie szczegóły. Zawodnik na desce surfingowej pędzi a my razem z nim. To efekt zamrożenia ruchu. Pomimo tego fotograf oddał wrażenie ruchu. Takie obiekty fotografujemy przy czasie 1/500 s lub 1/1000 s oraz z telezoomem. A tak apropo, ciekawe gdzie znajdował się fotograf?

29 luty

Originally uploaded by Andy Welsh

photo sharing
photo sharing

Ciekawe ujęcie. Zazwyczaj ruch samochodowy jest przedstawiany w nocy z pewnego punktu, z którego przy dużym czasie naświetlania da się uchwycić smugi świateł, które przedstawiają ruch samochodów. Rzadko taki ruch jest pokazywany od środka, a na pewno nie ze środka samochodu (ja przynajmniej nie widziałem), tak jak tu. To zdjęcie przez ukazanie go w ciekawej perspektywie jest samo w sobie ciekawe. Zobaczcie ile ruchu jest za przednią szybą!

1 marca

Originally uploaded by ajpscs

photo sharing
photo sharing

Niezwykłe kształty! Zdjęcie zostało zrobione z "żabiej" perspektywy. Ciężko określić czym jest a metalowa instalacja. Może kolejka? A może bliżej nie określona instalacja? Na pewno jednak można powiedzieć, że zdjęcie jest bardzo ciekawe. Zagadkę wyjaśnia dopiero podpis autora. Jest to rzeźba Hisayuki Mogami's z 1994. Jej nazwa to Mokumoku Wakuwaku Yokohama Yoyo.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)