Flickr: Subiektywny przegląd zdjęć tygodnia 20

Flickr: Subiektywny przegląd zdjęć tygodnia 20
Kepifil

29.06.2008 11:13, aktual.: 02.08.2022 11:11

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Codziennie, jak zapewne większość osób fotografujących śledzę zdjęcia pojawiające się w internecie. Dotychczas oglądając, ?po cichu? je sobie oceniałem, szukałem inspiracji, czy po prostu podziwiając. Od niedawna zacząłem pisać o fotografii, więc przedstawiam wam również mój subiektywny przegląd zdjęć tygodnia. Zapraszam do oglądania!

photo sharing
photo sharing

Originally uploaded by dmichael

Jak można przedstawić na zdjęciu problem globalnego ocieplenia nie ruszając się z domu? Włóż globus do formy, załóż rękawice na zdjęcie, wkładają globus do piekarnika, a ktoś w tym czasie niech zrobi ci zdjęcie. Dobry pomysł, który w zabawny sposób ilustruje "problem". Brawo za pomysłowość!

Jasne, że razem!

photo sharing
photo sharing

Originally uploaded by Janaka Rodrigue

Fajny pomysł na portret we dwoje. Leżąca para w łóżku tworzy ciekawą figurę geometryczną pomiędzy nimi (romb, kwadrat?), a w środku kwadratu świecąca kula, na której oboje trzymają ręce. Zdjęcie jest intymne, naturalne. Zawsze taka jasna kula przywodziła mi na myśl nadzieję, może oni też mają na coś nadzieję? Można to w różnoraki sposób interpretować. Nie mniej ni więcej fajny pomysł i dobre wykonanie.

Walka freestyle!!

photo sharing
photo sharing

Originally uploaded by Mehrad.HM

Proszę Państwa dzisiejszego wieczoru na ringu stanie dotychczasowy mistrz wagi lekkiej - puszka Coca-Coli - a pretendent do tego tytułu - puszka Sprite - która od jakiegoś czasu walczy pod hasłem "Kto wygra? Pragnienie czy Sprite". Taki właśnie komentarz można napisać do tego studyjnego zdjęcia. Swoją drogą bardzo ciekawy pomysł na zdjęcie. Nie wiem jak dokładnie puszka Coca-Coli została zamontowana, ale wiem, że jest na to kilka sposobów. Chyba za niedługo sam popróbuje.

Łyżka

photo sharing
photo sharing

Originally uploaded by maidenvt

Uwielbiam wszelkie motywy z wodą. Wodę na zdjęciach możemy wprawić w ruch bądź ją zamrozić, ale nawet jak jest zamrożona mam wrażenie, że to tylko na chwilę i pomimo tego wydaje mi się, że jest ona w ruchu. Na tym zdjęciu ktoś po prostu nalał wodę na łyżkę, i stosując troszkę dłuższy czas naświetlania (1/30 sekundy), pstryknął zdjęcie. Jestem ciekaw czy kiedyś znudzą mnie tego typu motywy. A was, nie nudzi już "zamrożona" woda?

O poranku

photo sharing
photo sharing

Originally uploaded by SurprisePally

To zdjęcie ma fajną perspektywę, świetne kolory i fajną kompozycję. Na pierwszym planie widzimy niedoświetlone źdźbła traw, a pomiędzy nimi widzimy, a raczej możemy się domyślać, że za chwilę wstanie słońce. Te elementy tworzą dolną połowę zdjęcia, a na górnej widzimy błękitne rozmyte niebo, oraz purpurowo-różowe chmury. To zdjęcie to kolejny dowód na to, że warto zwlec się z łóżka jeszcze przed świtem słońca.

Pierwsze światło

photo sharing
photo sharing

Originally uploaded by zoniedude1

Mam nadzieję, że wiecie, że najlepszą porą do fotografowania jest rano wraz ze wschodem słońca i wieczór gdy to słońce już zachodzi. Wtedy promienie słoneczne nie są tak intensywne (nie pamiętam dokładnych wyliczeń, ale są mniej więcej o połowę słabsze niż w ciągu dnia). Podczas fotografowania o takich porach możemy uniknąć przepalonego zdjęcia i wogule te dwie pory mają jeszcze jedną zaletę. Wówczas nie spotkamy aż tylu ludzi, którzy wejdą nam w kadr. Na tym zdjęciu obok, raczej o wejściu w kadr nie ma mowy, ale ja chciałem zauważyć co innego, moment tzw. "pierwszego światła". Uchwycenie go wygląda fantastycznie na zdjęciach.

Wstrzymać słońce, ruszyć ziemię

photo sharing
photo sharing

Originally uploaded by postpurchase

Zawsze chciałem zrobić podobne zdjęcie. Zdjęcie na którym widać jak ziemia obraca się wokół własnej osi. Ten obrót doskonale widać po poruszających się gwiazdach. Wiadomo, że ziemia porusza się z określoną prędkością, z tego co kojarzę jeden stopień to 3 minuty? No właśnie, na co najmniej tyle trzeba nastawić czas naświetlania, aby wyszedł ruch gwiazdy. Na tym zdjęciu widać 30 minut ruchu gwiazd.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)