Flitry Hoya HD - czterokrotnie wytrzymalsze

Flitry Hoya HD - czterokrotnie wytrzymalsze

Flitry Hoya HD - czterokrotnie wytrzymalsze
Kepifil
02.07.2008 06:00, aktualizacja: 02.08.2022 11:11

Hoya - najbardziej znany producent filtrów do obiektywów na świecie, opracował nową serię filtrów wykonanych z hartowanego szkła oznaczonych symbolem HD. Nowe filtry charakteryzują się czterokrotnie większą wytrzymałością niż tradycyjne produkty.

Wytrzymałość nowych produktów producenta została wystawiona na próbę podczas testów "ANSI". Podczas tych testów na filtr upuszczane są z wysokości 50 cali (około 127 centymetrów) kule różnych rozmiarów, co można zobaczyć na filmie wideo na stronie producenta.

Filtry w wersji HD zostały pokryte aż ośmioma warstwami specjalnych powłok, które nanoszone są w wysoktemperaturowych piecach, dzięki czemu lepiej przylegają do powierzchni szkła. Filtry mają oczywiście redukcje odblasków pozwalającą na transmisję na poziomie 99,35 % w zakresie długości fali 400-700 nm.

Producent zadbał również o pokrycie zewnętrznej górnej powłoki filtra mieszanką o odpowiednim składzie chemicznym, która zwiększa odporność na tłuste zabrudzenia (np. ślady po palcach).

Hoya informuje o dwóch filtrach UV i polaryzacyjnych, o rozmiarach 52-82 mm, które mają wejść do serii HD. Nowe filtry mają trafić do sprzedaży pod koniec tego miesiąca.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)