Fomei Digital PRO X 700 - lampa studyjna z możliwością sterowania ze smartfona

Fomei Digital PRO X 700 - lampa studyjna z możliwością sterowania ze smartfona18.03.2016 12:18
Fomei Digital PRO X 700
Fomei Digital PRO X 700
Marcin Falana

Fomei Digital PRO X 700 to lampa studyjna do wszystkiego - może być źródłem światła błyskowego i ciągłego. Oferuje energię błysku od 5,5 do 700 Ws i czasy ładowania od 0,1 do 0,9 s. Poza tym możemy nią sterować z poziomu smartfona lub tabletu.

Digital PRO X jest flagową linią lamp studyjnych w ofercie FOMEI. Lampy mogą służyć jako źródło światła błyskowego oraz ciągłego. Posiadają także zaawansowany system sterowania bezprzewodowego z poziomu urządzeń mobilnych.

Fomei Digital PRO X 700
Fomei Digital PRO X 700

Fomei Digital PRO X 700 to studyjna lampa błyskowa, która pozwala na pracę w zakresie siły błysku od 5,5 do 700 Ws i oferuje stabilne osiągi temperatury barwowej na poziomie 5500 K. Poza tym Digital PRO X 700 oferuje lampę pilotującą o mocy 650W, którą można zastąpić żarówką 1000W. Lampa jest wyposażona w cyfrowe sterowanie za pomocą przycisków i potencjometrów na panelu sterującym, który wraz z wyświetlaczem LCD został umieszczony na tylnej ściance. Regulacja energii błysku jest możliwa w zakresie 7 przysłon (1/1-1/128), ze skokiem 0,1 przysłony.

Jak wszystkie lampy Fomei, Digital PRO X 700 posiada aktywne chłodzenie elektroniki wewnątrz lampy, palnika oraz żarówki pilotującej, co jest niezmiernie ważne biorąc pod uwagę wysoką energię żarówki halogenowej (1000W). Podobnie jak w niższych modelach - palnik i lampa pilotująca standardowo zabezpieczone są przed uszkodzeniem kopułką ze szkła żaroodpornego.

Fomei Digital PRO X 700 sterowanie z tabletu
Fomei Digital PRO X 700 sterowanie z tabletu

Nowością jest możliwość doposażenia lampy w system radiowego sterowania.
 Nie mam tu na myśli jedynie wyzwalania, a zarządzania wszystkimi funkcjami z poziomu komputera lub urządzeń mobilnych jak smartfony i tablety. System ten opiera się na technologii o nazwie ZigBee 2,4GHz, dzięki której zasięg wyniesie nawet do 100 metrów.

Digital PRO X 700 sterowanie ze smartfona
Digital PRO X 700 sterowanie ze smartfona

System radiowego sterowania ZigBee 2,4Ghz składa się z nadajnika USB do komputera, nadajnika do aparatu, odbiorników do lamp, oprogramowania komputerowego (PC/ Mac) oraz aplikacji na urządzenia mobilne (Android/ iOS). Prosty w obsłudze program pozwala na ustawianie wszystkich parametrów i funkcji lampy - włączania fotoceli, dźwięku, powiadomieniu o naładowaniu kondensatora, ustawieniu energii błysku i światła pilotującego. Umożliwia on opisanie i zapamiętanie parametrów każdej z 50 obsługiwanych lamp.

Producent udziela na lampy 5 letniej gwarancji, a polski dystrybutor Medikon Polska zapewnia lampę zastępczą na czas ewentualnej naprawy.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)