Fotobabble ? gadane fotki

Fotobabble ? gadane fotki
Fotobabble ? gadane fotki
blomedia

01.03.2010 11:10, aktual.: 01.08.2022 15:27

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Zwykłe fotografie są najczęściej wykorzystywanym elementem stron internetowych i blogów. Co jednak zrobić, gdybyśmy chcieli skomentować zdjęcia nie za pomocą tekstowego opisu, a głosem? Komentarz głosowy jest przecież bardziej osobisty i pozwala czytelnikowi lepiej poznać autora. Z pomocą przyjdzie tutaj usługa Fotobabble, dostępna w postaci sieciowej aplikacji i programu dla iPhone?a.

Na stronie http://www.fotobabble.com tworzymy najpierw konto ? serwis potwierdza założenie konta przysłanym na nasz adres mailem. Następnie przesyłamy zdjęcie na konto (JPG, PNG, GIF ? maksymalnie 2 MB), opatrujemy opisem, po czym w specjalnym flashowym interfejsie nagrywamy słowny komentarz ? do 60 sekund. Jeśli coś nie wyjdzie, możemy nagrać komentarz powtórnie.

Gdy całość jest gotowa, oznaczamy zdjęcie jako prywatne lub publiczne, dodajemy etykiety, zapisujemy wszystko na serwerze, wreszcie kopiujemy kod (link lub kod Embed do osadzenia) i wstawiamy w blogu. Poniżej masz żywy przykład działania usługi ? uruchomienie odtwarzania wymaga kliknięcia przycisku, ale w czasie edycji możliwe jest też wprowadzenie autoodtwarzania. Fotkę możesz także udostępnić w Twitterze, Facebooku i MySpace.

Na razie brakuje możliwości łączenia komentarza z fotografiami umieszczonymi w składnicach, jak Flickr czy Picasa Web Albums. Nie ma informacji, jak pojemne jest konto w Fotobabble.

Przykład wykorzystania Fotobabble zobaczycie na blogu vBeta.pl.

Źródło: vBeta

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)