Fotobabble ? gadane fotki

Fotobabble ? gadane fotki01.03.2010 11:10
Fotobabble ? gadane fotki
Fotobabble ? gadane fotki
blomedia

Zwykłe fotografie są najczęściej wykorzystywanym elementem stron internetowych i blogów. Co jednak zrobić, gdybyśmy chcieli skomentować zdjęcia nie za pomocą tekstowego opisu, a głosem? Komentarz głosowy jest przecież bardziej osobisty i pozwala czytelnikowi lepiej poznać autora. Z pomocą przyjdzie tutaj usługa Fotobabble, dostępna w postaci sieciowej aplikacji i programu dla iPhone?a.

Na stronie http://www.fotobabble.com tworzymy najpierw konto ? serwis potwierdza założenie konta przysłanym na nasz adres mailem. Następnie przesyłamy zdjęcie na konto (JPG, PNG, GIF ? maksymalnie 2 MB), opatrujemy opisem, po czym w specjalnym flashowym interfejsie nagrywamy słowny komentarz ? do 60 sekund. Jeśli coś nie wyjdzie, możemy nagrać komentarz powtórnie.

Gdy całość jest gotowa, oznaczamy zdjęcie jako prywatne lub publiczne, dodajemy etykiety, zapisujemy wszystko na serwerze, wreszcie kopiujemy kod (link lub kod Embed do osadzenia) i wstawiamy w blogu. Poniżej masz żywy przykład działania usługi ? uruchomienie odtwarzania wymaga kliknięcia przycisku, ale w czasie edycji możliwe jest też wprowadzenie autoodtwarzania. Fotkę możesz także udostępnić w Twitterze, Facebooku i MySpace.

Na razie brakuje możliwości łączenia komentarza z fotografiami umieszczonymi w składnicach, jak Flickr czy Picasa Web Albums. Nie ma informacji, jak pojemne jest konto w Fotobabble.

Przykład wykorzystania Fotobabble zobaczycie na blogu vBeta.pl.

Źródło: vBeta

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)