Fotodiox DLX Stretch to adapter i pierścień makro w jednym

Fotodiox DLX Stretch to adapter i pierścień makro w jednym
Marcin Falana

06.07.2017 08:55, aktual.: 06.07.2017 22:17

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Fotodiox DLX Stretch to sprytny adapter, który poza możliwością podpięcia różnych obiektywów do popularnych bezlusterkowców pełni także funkcję pierścienia makro.

Producent akcesoriów fotograficznych Fotodiox zaprezentował nową, bardzo ciekawą serię adapterów do bezlusterkowców. Fotodiox Pro DLX Stretch pozwala nie tylko na podpięcie różnych obiektywów do systemów Sony E, Fujifilm X i Mikro Cztery Trzecie, ale także na wykorzystanie go jako pierścienia makro, który można przesuwać, dzięki czemu możemy sterować odległością obiektywu od matrycy i powiększeniem.

3-in-1 Lens Adapter for Sony Cameras - The DLX Stretch Packs 3 Creative Modes Into a Lens Adapter

W czasach analogowych, gdy nie miałem obiektywu dedykowanego do makro, pierścienie makro były i nadal są świetnym rozwiązaniem, które może go zastąpić. Przykręcamy je po prostu między obiektywem i mocowaniem w aparacie. Im więcej pierścieni przykręcimy, tym większe powiększenie powinniśmy uzyskać, oczywiście w pewnych granicach. Na identycznej zasadzie działa Fotodiox Pro DLX Stretch i do tego pozwala na podpięcie do bezlusterkowców obiektywów z mocowaniami Canon EF, Canon FD, Contax/Yasica, Leica R, Minolta MD, Nikon F, Olympus OM, Pentax K.

Obraz

Kolejną ciekawostką w adapterach Fotodiox Pro DLX Stretch jest interesujące mocowanie filtrów za pomocą magnesów wewnątrz adaptera. Dedykowane filtry ND4, ND8 i ND16 w specjalnym, skórzanym etui są w zestawie z adapterem. Poza tym adapter oferuje pierścień przysłony, więc jeżeli korzystacie z obiektywu bez takiego pierścienia, jest to kolejna zaleta. Fotodiox Pro DLX Stretch to wydatek około 520 zł, co nie jest małą sumą jak na manualny adapter, ale funkcja makro i filtry ND trochę to wynagradzają.

Obraz
Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)