„Fotogeniczny fotograf” - czas pokazać fotografów [konkurs]

„Fotogeniczny fotograf” - czas pokazać fotografów [konkurs]

„Fotogeniczny fotograf” - czas pokazać fotografów [konkurs]
Krzysztof Basel
31.05.2012 09:05, aktualizacja: 26.07.2022 20:32

Stare powiedzenie mówi, że szewc bez butów chodzi... a fotograf bez dobrego portretu. Najwyższa pora, aby to zmienić. Najlepsze zdjęcia nagrodzimy książkami wydawnictwa Helion.

Zasady konkursu

W ostatnim konkursie na łamach Fotoblogii prosiliśmy Was o wykonanie inspirującego portretu. Teraz mamy dla Was nowe zadanie i ciekawe nagrody. W konkursie „Fotogeniczny fotograf” prosimy o wykonanie dobrych portretów osobom, które zazwyczaj stoją za aparatem - fotografom. W zmaganiu będą brane pod uwagę zarówno autoportrety, jak i portrety innych fotografów (za ich zgodą). Warunek jest jeden - muszą być ciekawe, niebanalne, kreatywne. Mają pokazać fotografa w sposób, w jaki się tego nie spodziewamy, a jednak nawiązywać bezpośrednio do jego roli, czyli fotografowania. Zaskoczcie nas!

Swoje prace możecie dodawać do galerii na profilu Fotoblogia w serwisie Facebook, podając swoje dane kontaktowe. Każdy Uczestnik ma prawo nadesłać maksymalnie 3 prace konkursowe, ale jednej osobie może przypaść wygrana tylko jednej nagrody. W galerii konkursowej można oddawać głosy na zdjęcia, jednak nie mają one decydującego znaczenia przy wyborze zwycięzców. Liczba głosów będzie nam sugerować Wasz wybór i pomoże w podjęciu decyzji. Pamiętajcie, że rozmiar każdego zdjęcia nie powinien przekraczać 2 MB.

W konkursie mogą brać udział fotografie wykonane dowolną techniką i delikatnie zmodyfikowane w programie do obróbki zdjęć, np. Adobe Photoshop czy Lightroom. Dopuszczalny zakres obróbki prac konkursowych:

 • kadrowanie,
 • wyostrzenia,
 • zmiana nasycenia barw oraz kontrastu,
 • winieta,
 • konwersja do czerni i bieli,
 • sepia.

Zabrania się:

 • techniki HDR,
 • fotomontażu,
 • dodawania podpisów,
 • dodawania filtrów efektowych,
 • używania narzędzi korekcji (stempel, pędzel korygujący itp.).

Zdjęcia będą oceniane przez jury, w skład którego wchodzą blogerzy-fotografowie Fotoblogia.pl.

Konkurs trwa od 31 maja do 20 czerwca 2012 r., do godz. 23:59. Wyniki podamy na blogu nie później niż 3 dni po zakończeniu konkursu.

Nagrody

Obraz

Do wygrania jest 8 książek wydawnictwa Helion:

Nagrody będą wybierane przez uczestników na zasadzie: osoba, która zdobędzie pierwsze miejsce, pierwsza ma szansę wyboru książki z dostępnej puli nagród. Każda kolejna nagrodzona osoba będzie wybierać z puli pomniejszonej o książki wybrane przez osoby zajmujące wyższe miejsca w konkursie. Krótko mówiąc, zwycięzca konkursu będzie mógł wybrać ze wszystkich pozycji, a fotograf z ostatniego miejsca nie będzie już mieć wyboru :)

Z pytaniami w sprawie konkursu możecie do nas pisać na adres: konkurs@fotoblogia.pl, lub w komentarzach do tego posta.

Powodzenia!

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)