Fotograficzny pojedynek, który dał nadzieję fotografom i rodzicom z całego świata

Sebastian zawsze lubił fotografować. Aparat towarzyszył mu często podczas imprez rodzinnych, ale od 2011 roku ten temat zainteresował go mocniej. Przerodziło się to w pasję, styl życia. Od tamtego czasu nie rozstaje się z aparatem. Dzięki wrodzonej wrażliwości i miłości rodzicielskiej stworzył piękny projekt opowiadający historię jego relacji z córką – Kają - z zespołem Downa dając siłę i nadzieję rodzicom z całego świata.
Sebastian zawsze lubił fotografować. Aparat towarzyszył mu często podczas imprez rodzinnych, ale od 2011 roku ten temat zainteresował go mocniej. Przerodziło się to w pasję, styl życia. Od tamtego czasu nie rozstaje się z aparatem. Dzięki wrodzonej wrażliwości i miłości rodzicielskiej stworzył piękny projekt opowiadający historię jego relacji z córką – Kają - z zespołem Downa dając siłę i nadzieję rodzicom z całego świata.
Źródło zdjęć: © © Sebastian i Kaja Łuczywo / [www.sebastianluczywo.pl](http://www.sebastianluczywo.pl/)
Marcin Watemborski

26.01.2016 08:58, aktual.: 26.01.2016 10:22

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Pasjonat fotografii – Sebastian Łuczywo z Jeleniej Góry – po raz kolejny zaskoczył nas pięknym materiałem. Tym razem jednak nie jest to pokazanie uroków polskich wiosek, lecz coś bardziej intymnego. W cyklu „Fotograficzny pojedynek - konfrontacja spojrzeń” artysta pokazał miłość i wsparcie dla swojej córki z zespołem Downa, która była modelką, ale też fotografowała.

Projekt został  zainspirowany przez Kaję, która na wycieczkę szkolną wzięła ze sobą aparat. Przywiozła z niej tylko pięć zdjęć, co wzbudziło podziw u jej taty. Sebastian był pod wrażeniem tego z jakim szacunkiem jego córka obchodzi się z aparatem i jak mocno szanuje kadry.
Projekt został zainspirowany przez Kaję, która na wycieczkę szkolną wzięła ze sobą aparat. Przywiozła z niej tylko pięć zdjęć, co wzbudziło podziw u jej taty. Sebastian był pod wrażeniem tego z jakim szacunkiem jego córka obchodzi się z aparatem i jak mocno szanuje kadry.© © Sebastian i Kaja Łuczywo / [www.sebastianluczywo.pl](http://www.sebastianluczywo.pl/)
W czasach, kiedy aparat cyfrowy stał się codziennym narzędziem każdego z nas strzelamy zdjęcia seriami, często nie myśląc, że wystarczy tylko jedno, ale dobre – straciliśmy ograniczenie, które narzucał nam film i ten niesamowity, wolny aczkolwiek przemyślany styl pracy.
W czasach, kiedy aparat cyfrowy stał się codziennym narzędziem każdego z nas strzelamy zdjęcia seriami, często nie myśląc, że wystarczy tylko jedno, ale dobre – straciliśmy ograniczenie, które narzucał nam film i ten niesamowity, wolny aczkolwiek przemyślany styl pracy.© © Sebastian i Kaja Łuczywo / [www.sebastianluczywo.pl](http://www.sebastianluczywo.pl/)
Sebastian Łuczywo określa 5 klatek, które zobaczył na aparacie córki „olśnieniem”. Zwrócił uwagę na to, że są to kluczowe dla Kai wspomnienia – mijane pola, linia brzegowa, morze, chmury o kształcie anioła oraz deser lodowy. Każdy z tych kadrów miał sens, był przemyślany – był kartą pamięci zapisaną na obrazie. Prostota przekazu i czysta forma zainspirowały fotografa do wyzwania córki na pojedynek – chciał tym samym sprawdzić, czy potrafi jeszcze patrzeć na fotografię czysto, bez technicznego myślenia o kadrach.
Sebastian Łuczywo określa 5 klatek, które zobaczył na aparacie córki „olśnieniem”. Zwrócił uwagę na to, że są to kluczowe dla Kai wspomnienia – mijane pola, linia brzegowa, morze, chmury o kształcie anioła oraz deser lodowy. Każdy z tych kadrów miał sens, był przemyślany – był kartą pamięci zapisaną na obrazie. Prostota przekazu i czysta forma zainspirowały fotografa do wyzwania córki na pojedynek – chciał tym samym sprawdzić, czy potrafi jeszcze patrzeć na fotografię czysto, bez technicznego myślenia o kadrach.© © Sebastian i Kaja Łuczywo / [www.sebastianluczywo.pl](http://www.sebastianluczywo.pl/)
Fotograf nigdy nie uczył córki fotografii – wszystko robiła instynktownie kadrując to, co dla niej ważne. Piękno fotografii tkwi w indywidualnym spojrzeniu i prostocie wyrazu, którą niestety wielu z nas zatraca wraz z zagłębieniem się w tajniki tej sztuki.
Fotograf nigdy nie uczył córki fotografii – wszystko robiła instynktownie kadrując to, co dla niej ważne. Piękno fotografii tkwi w indywidualnym spojrzeniu i prostocie wyrazu, którą niestety wielu z nas zatraca wraz z zagłębieniem się w tajniki tej sztuki.© © Sebastian i Kaja Łuczywo / [www.sebastianluczywo.pl](http://www.sebastianluczywo.pl/)
Pojedynek fotograficzny był dla Kai przygodą i zabawą, dla Sebastiana - nauką. Dzięki córce artysta spojrzał na fotografię świeżym okiem. Podczas tej wędrówki wspólnie szukali plenerów – fotograf chciał poznać spojrzenie córki na świat, poznać go przez pryzmat jego rozumienia otoczenia.
Pojedynek fotograficzny był dla Kai przygodą i zabawą, dla Sebastiana - nauką. Dzięki córce artysta spojrzał na fotografię świeżym okiem. Podczas tej wędrówki wspólnie szukali plenerów – fotograf chciał poznać spojrzenie córki na świat, poznać go przez pryzmat jego rozumienia otoczenia.© © Sebastian i Kaja Łuczywo / [www.sebastianluczywo.pl](http://www.sebastianluczywo.pl/)
Kaja dysponowała lustrzanką z obiektywem 18-55 mm, Sebastian używał bardziej zaawansowanego sprzętu z podobnymi ogniskowymi. Wszystkie zdjęcia zostały wykonane w trybie automatycznym. Prezentowane prace nie były kadrowane w programach komputerowych – jedynie poprawione zostały kontrasty i światła.
Kaja dysponowała lustrzanką z obiektywem 18-55 mm, Sebastian używał bardziej zaawansowanego sprzętu z podobnymi ogniskowymi. Wszystkie zdjęcia zostały wykonane w trybie automatycznym. Prezentowane prace nie były kadrowane w programach komputerowych – jedynie poprawione zostały kontrasty i światła.© © Sebastian i Kaja Łuczywo / [www.sebastianluczywo.pl](http://www.sebastianluczywo.pl/)
Dzięki temu eksperymentowi Kaja pokochała fotografię, a Sebastian nawiązał silniejszą relację z córką. Dla obojga był to cudowny czas, który zbliżył ich do siebie. Obecnie planują kolejne wspólne projekty.
Dzięki temu eksperymentowi Kaja pokochała fotografię, a Sebastian nawiązał silniejszą relację z córką. Dla obojga był to cudowny czas, który zbliżył ich do siebie. Obecnie planują kolejne wspólne projekty.© © Sebastian i Kaja Łuczywo / [www.sebastianluczywo.pl](http://www.sebastianluczywo.pl/)
Fotografie wykorzystane za zgodą autorów.
Fotografie wykorzystane za zgodą autorów.© © Sebastian i Kaja Łuczywo / [www.sebastianluczywo.pl](http://www.sebastianluczywo.pl/)
Obraz
© © Sebastian i Kaja Łuczywo / [www.sebastianluczywo.pl](http://www.sebastianluczywo.pl/)
Obraz
© © Sebastian i Kaja Łuczywo / [www.sebastianluczywo.pl](http://www.sebastianluczywo.pl/)
Obraz
© © Sebastian i Kaja Łuczywo / [www.sebastianluczywo.pl](http://www.sebastianluczywo.pl/)
Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)