Fotograf kierował myśliwcami z rampy lecącego samolotu. Chciał zrobić doskonałe zdjęcie

Fotograf kierował myśliwcami z rampy lecącego samolotu. Chciał zrobić doskonałe zdjęcie
Marcin Watemborski

25.09.2020 08:51, aktual.: 29.09.2020 10:33

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Zrobienie zdjęć formacji lecących samolotów to nie lada zadanie. Brzmi prawie niemożliwie do wykonania, jednak Ahmed Hader wie, jak się do tego zabrać. Na filmiku zza kulis jego sesji widać, jak kieruje lecącymi odrzutowcami, by te idealnie ułożyły się w kadrze. Wygląda to niesamowicie!

Jak zrobić doskonałe zdjęcie lecących myśliwców F-15s? Nic prostszego – wystarczy nimi dobrze pokierować z otwartej rampy transportowca C-130 lecącego przed nimi. Chwilka… Co…?! Tak jest, dobrze czytacie – trzeba pokazać samolotom, gdzie mają się ustawić, co zrobił Ahmed Hader.

Sesja zdjęciowa, którą realizował fotograf z okazji 90. Narodowego Dnia Arabii Saudyjskiej, była bardzo wyjątkowa. Ahmed Hader jest uznanym w tamtym kraju fotografem lotniczym. Towarzyszył mu dziennikarz Enad al-Otaibi, który na Twitterze opublikował film zza kulis sesji. Na nagraniu zobaczymy, jak Ahmed precyzyjnie kieruje samolotami, by te weszły dobrze w kadr. Dla pilotów zwrotnych myśliwców to łatwiejsze zadanie niż szukanie odpowiedniego miejsca przez fotografa lecącego na rampie ciężkiego transportowca.

W pierwszym filmie zobaczymy kilka samolotów, w drugim zaś indywidualne akrobacje oraz Ahmeda w akcji. Trzeba przyznać, że facet ma niezłe doświadczenie i konkretną wizję tego, co chce zrobić. Jego bohaterami były łącznie 4 samoloty: 2 myśliwce F15s, Eurofighter Typhoon oraz Panavia Tornado.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)