Fotograf, który zdobył 1 milion obserwujących na Instagramie. Zobaczcie jego zdjęcia, a zrozumiecie

Fotograf, który zdobył 1 milion obserwujących na Instagramie. Zobaczcie jego zdjęcia, a zrozumiecie

Fotograf, który zdobył 1 milion obserwujących na Instagramie. Zobaczcie jego zdjęcia, a zrozumiecie
Źródło zdjęć: © © Jason M. Peterson / [Instagram](https://www.instagram.com/jasonmpeterson/)
Marcin Watemborski
23.11.2017 10:01, aktualizacja: 23.11.2017 11:01

Nowe media są genialną formą darmowej autopromocji. Dzięki globalnemu zasięgowi nasze zdjęcia mogą dotrzeć do tysięcy odbiorców, ba nawet milionów. Przekonał się o tym Jason M. Peterson, który przez ostatnie 25 lat tworzył czarno-białe zdjęcia i w ciągu ostatnich lat zaczął wrzucać je na Instagram. Jego kont obserwuje ponad 1 milion ludzi z całego świata.

Jason M. Peterson jest mistrzem czarno-białej fotografii ulicznej. Bez dwóch zdań. W swoich zdjęciach eksploruje tematykę życia codziennego, często sięgając przy tym po smartfona, którego zawsze ma przy sobie. Jego fotografie opierają się na dopracowanej kompozycji oraz cięciach światłem.

Fotograf dorastał w Phoenix, w amerykańskim stanie Arizona. W tamtym czasie był głęboko pochłonięty przez lokalną scenę muzyki hardcore oraz diy punk, idea ”zrób-to-sam” przyświeca mu do dziś. Obecnie mieszka w centrum Chicago, gdzie tworzy swoje niezapomniane zdjęcia. Jest również dyrektorem kreatywnym w jednej z agencji reklamowych.

Peterson studiował historię fotografii oraz design, co pozwoliło rozwinąć mu zmysł estetyczny, którzy przerzuca na fotografię. W jego domowej biblioteczce znajdziecie tysiące albumów przeróżnych autorów. Sam artysta nie postrzega się jako fotografa, a jako ”dyrektora artystycznego z iPhonem”. Mówi, że po prostu dokumentuje to, co widzi.

Jego przygoda z Instagramem zaczęła się kilka lat temu, gdy stracił pracę i znajomy polecił mu sprawdzenie tej aplikacji. Wtedy Jason nie był specjalnie pozytywnie nastawiony do niej i uważał, że to kolejna apka z kilkoma filtrami. Niedługo po tym pojawił się pierwszy tysiąc obserwujących.

W swoich zdjęciach fotograf poszukuje krajobrazów miejskich z widocznie zaznaczonym elementem ludzkim. Jego największą pasją jest łapanie chwil, które dzieją się wokół nas, ale nikt nie zwraca na nie uwagi. Jason zawsze poszukuje dobrego światła – wraca często w te same miejsca, by dobrze poznać warunki.

90 proc. zdjęć artysta wykonuje iPhonem, lecz do zdjęć nocnych wykorzystuje Canona EOS 5D Mark III. Cała obróbka jednak odbywa się na ekranie smartfona. Jego zamiłowanie do fotografii czarno-białej wynika z fascynacji starymi mistrzami fotografii, dzięki czemu udało mu się wyrobić charakterystyczny styl. Jego największą inspiracją są prace Harry’ego Callahana.

Konto Jasona zdecydowanie warto obserwować. Poświęćcie chwilę i przejrzyjcie więcej zdjęć.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)