Fotograf, który stracił nogi na minie, wrócił do New York Timesa

Fotograf, który stracił nogi na minie, wrócił do New York Timesa02.08.2011 17:30
Zdjęcie Joao Silvy na okładce NYT
Zdjęcie Joao Silvy na okładce NYT
Piotr Dopart

Joao Silva nie tylko znów pracuje - oficjalny powrót fotografa do obowiązków służbowych uświetniła publikacja zdjęcia jego autorstwa na pierwszej stronie poczytnego dziennika.

Pierwsza opublikowana od czasu wypadku fotografia autorstwa Silvy przedstawia tłum zgromadzony pod Walter Reed Medical Center w trakcie zamknięcia placówki. Zdjęcie w NYT znaczy ostatni etap rekonwalescencji fotografa i sugeruje, że wrócił on do swojego poprzedniego życia na tyle, na ile jest to możliwe w obecnej sytuacji. Co ciekawe, Silva po wypadku trafił na rehabilitację dokładnie do tego szpitala, w którym wykonał fotoreportaż opublikowany w nowojorskim dzienniku.

Droga Silvy przez mękę zaczęła się w zeszłym roku, 23 października, gdy mina przeciwpiechotna pozbawiła go obu nóg. Eksplozja miała miejsce podczas rejestrowania materiału w prowincji stołecznej w Afganistanie, gdzie tego rodzaju sytuacje nie należą wcale do rzadkości. Silva - mimo okaleczenia i obrażeń wewnętrznych - bezpośrednio po wybuchu ani na chwilę nie przestał fotografować.

Pracę umożliwiają fotografowi obecnie protezy i laska, a także niezachwiany optymizm i postawa przyjmowania życia takim, jakim jest, i czerpania z niego tego co najlepsze. Pozostaje tylko pozazdrościć podejścia i życzyć powodzenia w realizacji dalszych projektów.

Źródło: silberstudios.tv

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)