4 lampy reporterskie zamiast pierścieniowej. Świetny pomysł na zdjęcia beauty

4 lampy reporterskie zamiast pierścieniowej. Świetny pomysł na zdjęcia beauty24.05.2018 09:45
4 lampy reporterskie zamiast pierścieniowej. Świetny pomysł na zdjęcia beauty
Źródło zdjęć: © © Marcus Klinko / [Instagram](https://www.instagram.com/markusandkoala/)
Monika Homan

Marcus Kinko, znany fotograf mody, znalazł niecodzienny sposób na wykorzystanie lamp Godox AD200. Zamocował wokół obiektywu 4 głowice i wykorzystał je zamiast lampy pierścieniowej.Efekt przerósł jego oczekiwania

W ostatnim czasie firma Godox wydała do swoich lamp AD200 narzędzie EC-200, pozwalające połączyć głowicę z akumulatorem za pomocą kabla. Dzięki temu, możemy trzymać akumulator w wygodnym miejscu i łatwiej operować samą lampą. Rozwiązanie to dedykowane jest do fotografii makro i produktowej.

Markus Kinko znalazł inne zastosowanie dla tego gadżetu. Jako fotograf mody współpracuje między innymi z magazynami: Vogue, GQ, Vanity Fair. Znalazł zastosowanie dla kompaktowych lamp Godoxa w fotografii beauty.

W swojej karierze używał różnego typu lamp pierścieniowych. Tym razem wykorzystał 4 lampy Godox AD200 zamocowane wokół obiektywu. Same głowice bez akumulatora są małe i lekkie, dzięki czemu można było je umieścić na specjalnej, okrągłej szynie. Taki zestaw waży nieco ponad pół kilograma.

421296247258240840
Źródło zdjęć: © © Marcus Klinko / [Instagram](https://www.instagram.com/markusandkoala/)

Efektem jest równomierne oświetlenie na twarzy modelki z bardzo małej odległości, które trudno uzyskać w przypadku klasycznych lamp pierścieniowych. Pozwala też lepiej kontrolować światło. Przy takim zestawieniu można decydować o tym, które lampy mają wyć włączone i z jaką mocą mają świecić.

Więcej fotografii Markusa Kinko możecie zobaczyć na jego Instagramie.

421296247258437448
Źródło zdjęć: © © [Adorama](https://www.adorama.com/fplfxp200.html?utm_source=rflaid68302)
Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)