4 lampy reporterskie zamiast pierścieniowej. Świetny pomysł na zdjęcia beauty

4 lampy reporterskie zamiast pierścieniowej. Świetny pomysł na zdjęcia beauty
Źródło zdjęć: © © Marcus Klinko / [Instagram](https://www.instagram.com/markusandkoala/)
Monika Homan

24.05.2018 09:45, aktual.: 26.07.2022 18:01

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Marcus Kinko, znany fotograf mody, znalazł niecodzienny sposób na wykorzystanie lamp Godox AD200. Zamocował wokół obiektywu 4 głowice i wykorzystał je zamiast lampy pierścieniowej.Efekt przerósł jego oczekiwania

W ostatnim czasie firma Godox wydała do swoich lamp AD200 narzędzie EC-200, pozwalające połączyć głowicę z akumulatorem za pomocą kabla. Dzięki temu, możemy trzymać akumulator w wygodnym miejscu i łatwiej operować samą lampą. Rozwiązanie to dedykowane jest do fotografii makro i produktowej.

Markus Kinko znalazł inne zastosowanie dla tego gadżetu. Jako fotograf mody współpracuje między innymi z magazynami: Vogue, GQ, Vanity Fair. Znalazł zastosowanie dla kompaktowych lamp Godoxa w fotografii beauty.

W swojej karierze używał różnego typu lamp pierścieniowych. Tym razem wykorzystał 4 lampy Godox AD200 zamocowane wokół obiektywu. Same głowice bez akumulatora są małe i lekkie, dzięki czemu można było je umieścić na specjalnej, okrągłej szynie. Taki zestaw waży nieco ponad pół kilograma.

Obraz
© © Marcus Klinko / [Instagram](https://www.instagram.com/markusandkoala/)

Efektem jest równomierne oświetlenie na twarzy modelki z bardzo małej odległości, które trudno uzyskać w przypadku klasycznych lamp pierścieniowych. Pozwala też lepiej kontrolować światło. Przy takim zestawieniu można decydować o tym, które lampy mają wyć włączone i z jaką mocą mają świecić.

Więcej fotografii Markusa Kinko możecie zobaczyć na jego Instagramie.

Obraz
© © [Adorama](https://www.adorama.com/fplfxp200.html?utm_source=rflaid68302)
Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)