Fotograf nadaje kształt wodzie. Tworzy z niej rzeźby przypominające ludzi

Fotograf nadaje kształt wodzie. Tworzy z niej rzeźby przypominające ludzi
Źródło zdjęć: © © Ronny Tertnes / [Instagram](https://www.instagram.com/p/BAMUc_HEru_/)
Konrad Siwik

23.07.2022 15:23, aktual.: 24.07.2022 14:49

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Fotograf Ronny Tertnes wykorzystuje ultraszybką fotografię, aby zatrzymać w czasie niezwykłe płynne rzeźby, które wydają się ożywać na zdjęciach.

Pochodzący z Norwegii Tertnes używa aparatu Canon 7D z obiektywem Canon 100 mm Macro do zamrożenia wody w taki sposób, że staje się ona antropomorficzna – zauważa serwis PetaPixel. Niektóre kształty wyglądają jak tańczący ludzie, inne z kolei przypominają bardziej istoty nie z tej ziemi. Fotograf uchwycił również wspaniałe kształty wyglądające jak grzyby, czy idealne serce, a wszystko to w anturażu emocjonalnych kolorów i teł.

Sama woda jest mieszana z różnymi substancjami, aby nadać obrazom teksturę, kolor i ruch. Artysta zatrzymuje kadr w momencie, gdy kropla uderza w kałużę cieczy, aby stworzyć sztukę abstrakcyjną. Używa również specjalistycznego systemu kontroli, który został zaprojektowany do fotografii kropli wody. Tertnes wykonuje zdjęcia aparatem, ale edytuje je również w Photoshopie.

Tertnes używa czasu otwarcia migawki co najmniej 1/500 s., korzysta z lampy błyskowej, która jest zsynchronizowana z zestawem do robienia zdjęć kropli wody. Dzięki temu zatrzymuje jej ruch we właściwym momencie. Eksperymentuje również z kolorowymi żelami na lampach błyskowych, jak również z dymem, aby dodać więcej klimatu do zdjęć.

Konrad Siwik, dziennikarz Fotoblogii

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)