Fotograf nie porzucił swojej pasji pomimo trudnej walki z rakiem

Fotograf nie porzucił swojej pasji pomimo trudnej walki z rakiem

Fotograf nie porzucił swojej pasji pomimo trudnej walki z rakiem
Źródło zdjęć: © © 9NEWS / [YouTube](https://www.youtube.com/watch?v=tpnvPyTHZwU)
Monika Homan
26.07.2018 09:25, aktualizacja: 26.07.2018 11:25

Scott Wilson pomimo przeciwności losu nie porzucił swojej pasji. Nawet walcząc z zaawansowanym rakiem postanowił, że nie chce żyć bez fotografii i znalazł sposób na to, żeby robić to, co kocha.

Scott Wilson jest fotografem krajobrazowym i dzikiej przyrody. Jego prace były nagradzane w międzynarodowych konkursach fotograficznych. Scott jest też przykładem na to, że choroba nie jest w stanie pozbawić człowieka pasji.

Na początku Wilson zajmował się tylko fotografią krajobrazową. Wiele podróżował i od świtu do zmierzchu polował na świetne ujęcia, szukając odpowiednich miejsc i czekając na idealne światło.

Niedługo po przeprowadzce do Denver, w Kolorado - wymarzonego miejsca dla fotografa krajobrazu - lekarze zdiagnozowali u Scotta czwarte stadium raka jelita grubego z przerzutami do wątroby.

Photographer, cancer survivor captures wildlife through the window of his car

Świat Scotta na chwilę stanął w miejscu. Zwłaszcza, że po operacji i 40 tygodniowej chemioterapii nie może pozwolić sobie na wyprawy z aparatem. Jednym ze skutków ubocznych leczenia jest bardzo duża wrażliwość na słońce. Nie poddał się jednak. Fotografia jest bardzo ważnym elementem jego życia i nie chciał z niej rezygnować z powodu choroby. Uznał, że skoro nie może dłużej fotografować krajobrazów, powinien zmienić dziedzinę fotografii. Mimo wszystko postanowił, że nie zrezygnuje z przyrody.

Dziś ludzie zachwycają się fotografiami dzikich zwierząt, które robi z wnętrza swojego samochodu schowany przed promieniami słońca. Po roku fotografowania z okna samochodu Scott postanowił zebrać zrobione zdjęcie i wydać je w książce zatytułowanej "Through the Window: A Photographic Tale of Cancer Recovery" ("Przez okno: Fotograficzna opowieść o walce z rakiem").

Na platformie Kickstarter 122 osoby zakupiły książkę wpłacając w sumie 11 341 dolarów. Wszystkie wpływy z książki Wilson zdecydował się przekazać organizacji Colorectal Cancer Alliance, która zajmuje się badaniami nad rakiem.

Historia Scotta pokazuje, że prawdziwa pasja daje człowiekowi siłę do walki z przeciwnościami losu i nawet ciężka choroba nie jest w stanie jej zabić.

Zdjęcia Wilsona możecie zobaczyć na jego stronie internetowej albo koncie na Instagramie.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)