Fotograf pobił pana młodego na ślubie, bo ten chciał ożenić się z 15-latką

Fotograf pobił pana młodego na ślubie, bo ten chciał ożenić się z 15‑latką

Fotograf pobił pana młodego na ślubie, bo ten chciał ożenić się z 15-latką
Marcin Watemborski
10.07.2018 09:09, aktualizacja: 26.07.2022 17:57

Onur Albayrak jest fotografem ślubnym z tureckiej prowincji Malatya. Niedawno puściły mu nerwy, ponieważ dowiedział się, że pan młody chce wziąć za żonę… 15 latkę! Fotograf nie wytrzymał i spuścił mężczyźnie łomot, łamiąc mu przy tym nos. Onur próbował powstrzymać ślub.

Onur Albayrak został zatrudniony do realizacji zdjęć ze ślubu w jednym z parków w prowincji Malatya w Turcji. Ślub był planowany na 5 lipca 2018 roku. Gdy przybył na miejsce od razu zauważył, że panna młoda wcale nie wygląda na dorosłą i zapytał pana młodego o to, ile ma lat.

  • Jest dzieckiem i czułem jej strach, bo się trzęsła. Pan młody zaatakował mnie, gdy wychodziłem – wyznaje Onur.

Po tym, gdy fotograf dowiedział się, że ”panna młoda” jest zdecydowanie za młoda, bo miała dopiero 15 lat, z nerwów wyszedł z siebie i nie żałował pięści na pana młodego. W trakcie bójki złamał mu nos. Dwa dni po incydencie, Onur wrzucił posta na Facebooka, w którym wyjaśnia sytuację:

Tak, doniesienia są prawdziwe. Dziewczynka, jako panna młoda, oznacza wykorzystywanie dzieci i żadna siła nie świecie nie zmusiłaby mnie do tego, bym fotografował dziecko, jako pannę młodą.

Według Hürriyet Daily News, pan młody przyszedł do zakładu Onura sam, dwa tygodnie wcześniej. Jednak fotograf zobaczył pannę młodą dopiero w dniu ślubu. W tureckim prawie minimalnym wiekiem wzięcia ślubu przez kobietę jest 18 lat, jednak około jednej trzeciej kobiet w Turcji wychodzi za mąż przed osiągnięciem tego wieku. Karą za poślubienie dziecka w Turcji jest więzienie, ale ze względu na rozbieżność w prawie wiele takich małżeństw funkcjonuje formalnie.

Albayrak próbował wytłumaczyć swoje zachowanie w mediach społecznościach i zyskał wiele głosów poparcia dla swojego zachowania. Został miejscowym bohaterem, który nie bał się pokazać sprzeciwu wobec karygodnego procederu. Być może ta sytuacja dodatkowo nagłośni problem w Turcji i więcej osób zainteresuje się jego rozwiązaniem.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)