Fotograf pokazuje w serii portretów, że trądzik to normalna rzecz

Fotograf pokazuje w serii portretów, że trądzik to normalna rzecz
Źródło zdjęć: © © Peter DeVito / [Instagram](https://www.instagram.com/peterdevito/)
Marcin Watemborski

19.01.2018 08:51, aktual.: 19.01.2018 10:04

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Peter DeVito, 20-letni fotgoraf z Nowego Jorku, wspomina, że był okres, w którym nie czuł się komfortowo, gdy gdzieś pojawiały się zdjęcia jego niewyretuszowanej twarzy. Wiele młodych i starszych osób zmaga się z trądzikiem, ale nie jest to coś, czego powinni się wstydzić. Peter postanowił zrobić serię zdjęć, w której niesie to ważne przesłanie.

Z dnia na dzień na Instagramie Petera DeVito pojawia się coraz więcej obserwujących, którzy utożsamiają się z przesłaniem, które niesie fotograf. Ostatnio w mediach społecznościowych pojawia się coraz więcej kampanii na temat retuszu, a naturalne zdjęcia zyskują na popularności.

Zostałem zainspirowany tym, że wiele osób dzieliło się w mediach społecznościowych wiadomościami na temat akceptacji, ale nikt nie poruszał tematu ludzi z trądzikiem.

Peter przez długi czas zmagał się z problemami dotyczącymi akceptacji samego siebie i zawsze zanim wrzucił swoje zdjęcie do internetu porządnie je retusozwał. Powód był dość prozaiczny – trądzik. Większość z nas przez to przechodziła. Fakt – niektórzy spotykają się z jego bardziej agresywnymi odmianami, ale przecież nie ma się czego wstydzić. To normalne.

Cykl DeVito, który studiuje na Fashion Institute of Technology, ukazuje zbliżenia na skórę zaatakowaną trądzikiem – jego własną oraz innych osób. Oprócz tego na zdjęciach pojawiają się przekreślone napisy ”retouch”, ”trądzik jest normalny”, ”pij wodę” i inne. Brawa dla młodego fotografa za podjęcie ważnego współcześnie tematu i dodanie otuchy innym ludziom! Tak trzymać!

Więcej zdjęć znajdziecie na Instagramie.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)