Fotograf robi zdjęcia zwierzętom, gdy najmniej się tego spodziewają

Fotograf robi zdjęcia zwierzętom, gdy najmniej się tego spodziewają
Źródło zdjęć: © © Ossi Saarinen / [Instagram](https://www.instagram.com/soosseli/)
Marcin Watemborski

10.02.2020 06:16, aktual.: 26.07.2022 15:00

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Jeśli Finlandia kojarzy wam się tylko z mrozem i ciemnością, czas to zmienić. Ten kraj, ze względu na swoje duże zalesienie jest domem dla wielu dzikich zwierząt. Fotografowie dzikiej przyrody i krajobrazowi bez problemu znajdą tam wiele wspaniałych kadrów. Jednym z nich jest Ossi Saarinen.

Ossi Saarinen kocha dziką przyrodę. Ten 23-letni fotograf udowadnia swoimi zdjęciami, że Finlandia to naprawdę magiczny kraj. Na wielu jego kadrach zobaczymy przeurocze dzikie zwierzęta, które niczego nieświadome pozują do zdjęć. Saarinen obserwuje je z oddali i w momencie, gdy jego futrzaści modele najmniej się tego spodziewają, wciska spust migawki.

Na zdjęciach zwierząt, które robi Saarinen widać nie tylko dzikość tamtejszej przyrody, ale również ogromny spokój. Właśnie ten nastrój powinien kojarzyć się z Finlandią, zamiast mroku i zimna. Stare iglaste lasy są domem dla wielu gatunków, które żyją w nich od setek lat. Mimo tego, że Finlandia jest krajem bardzo rozwiniętym, to mieszkający tam ludzie przykładają wielką wagę do ochrony środowiska naturalnego i utrzymania wysokiego poziomu zalesienia.

Saarinen wspomina, że fotografia dzikich zwierząt koncentruje się w 90 procentach na ich szukaniu i wyczekiwaniu właściwego momentu, a pozostałe 10 procent to samo fotografowanie. Spędzanie wielu godzin w zimnych lasach Finlandii może przynieść ukojenie samo w sobie. To świetny sposób na osiągnięcie stanu ducha i zjednoczenie się z naturą.

Według fotografa miejscowe zwierzęta są bardzo nieśmiałe. Gdy tylko go zobaczą, uciekają lub stroją zabawne miny. Odpowiednie wyczucie czasu i sytuacji pozwala Ossiemu na ujęcie tych fantastycznych chwil. Gdy Saarinen zachowuje się spokojnie i zbliża się do zwierząt powoli, te czasem podchodzą, dzięki czemu jego zdjęcia mogą być jeszcze lepsze.

Więcej zdjęć znajdziecie na Instagramie.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)