Fotograf Roku NASA – poznaj twórców niezwykłych fotografii

Fotograf Roku NASA – poznaj twórców niezwykłych fotografii
Marcin Watemborski

19.06.2020 11:10, aktual.: 19.06.2020 13:10

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Agencja kosmiczna NASA postanowiła docenić swoich fotografów. Dzięki temu konkursowi przestali być anonimowi i wszędzie są ich imiona oraz nazwiska, zamiast podpisu "Źródło: NASA". Wyłoniono zwycięzców 4 kategorii i zdecydowanie warto zapoznać się z ich pracami.

Fotografowie, którzy znajdują się w zastępach NASA przeważnie siedzą cichutko w cieniu obserwując życie swoich kolegów. Dzięki nim wiemy, jak wygląda praca w laboratoriach czy co dzieje się na ćwiczeniach astronautów. Niestety jednak w większości przypadków ich zdjęcia kończą jako materiały prasowe w domenie publicznej i wszystko, na co mogą liczyć, to podpis "Źródło: NASA".

Amerykańska agencja kosmiczna postanowiła docenić autorów niesamowitych zdjęć i zorganizowała dla nich konkurs na Fotografa Roku. Pomysłodawczynią jest Maura White, która pełni rolę osoby zarządzającej zdjęciami w NASA. Dzięki niej 70 fotografów agencji mogło pokazać swoje najlepsze zdjęcia zrobione na jej terenie, które później trafiły do szerokiej publiczności. W jury nie zabrakło też doświadczonych fotografów i znawców tematyki astrofotografii – astronauty Dona Petit czy Caroline Sheen z magazynu Smithsonian.

  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
[1/4]

Zwycięzcy drugiej edycji konkursu zostali przedstawieni widzom na Twitterze, ale gdzieś się zapodziali w natłoku przeróżnych informacji. Dopiero kilka dni później napisał o nich magazyn "Air & Space", prezentując doskonałe fotografie. Co ciekawe, w tegorocznym współzawodnictwie jury nie wyłoniło Fotografa Roku, aczkolwiek pokazało 4 prace zwycięzców kategorii.

W tym roku najlepszymi fotografami zostali: Chris Gunn (Documentation oraz Places), Jordan Salkin (Portrait) oraz Harlen Capen (People). Niestety na oficjalnej stronie NASA nie daj się odnaleźć wszystkich zdjeć, które brały udział w konkursie, ale i tak warto przejrzeć zbiory agencji.

Jeśli interesujesz się wystrojem wnętrz, prosimy - wypełnij tę ankietę. Dzięki za pomoc!
Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)