Bombowiec nad stadionem pełnym ludzi. Fotograf miał duże szczęście

Bombowiec nad stadionem pełnym ludzi. Fotograf miał duże szczęście
Monika Homan

21.01.2019 10:34, aktual.: 22.01.2019 10:13

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Mark Holtzman specjalizuje się w fotografii lotniczej. Uchwycenie bombowca B-2 Spirit przelatującego nad stadionem nie jest łatwym zadaniem. Pierwszy raz udało mu się to 10 lat temu, teraz powtórzył swój wyczyn.

10 lat temu Mark Holtzman po raz pierwszy sfotografował przelot pilota Air Force nad stadionem Rose Bowl w Kalifornii. W tym roku postanowił to powtórzyć. Okazało się, że i tym razem nie będzie to proste zadanie. Fotograf musiał poradzić sobie z bardzo silnym wiatrem oraz turbulencjami.

Wykonanie takiego zdjęcia wymaga dobrego planowania i właściwej koordynacji pomiędzy pilotem, z którym leciał Mark, kontrolą ruchu lotniczego oraz pilotem B-2 Spirit.

Silne wiatry były utrudnieniem nie tylko dla fotografa, ale również dla pilota bombowca. Trudno było utrzymać planowany tor lotu, a co za tym idzie, zrobić dobre zdjęcie. Większość fotografii, które wykonał nad stadionem nie nadawała się do publikacji, ale na szczęście udało się zrobić chociaż jedno dobre ujęcie i powtórzyć wyczyn sprzed 10 lat.

W swojej galerii fotograf ma wiele zdjęć samolotów przelatujących nad różnymi miejscami. Więcej zdjęć Marka zobaczycie na jego profilu na Instagramie.

Zobacz też: Cybersejf – jak stworzyć bezpieczne hasło?
Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)