Fotograf uchwycił na filmie zaskakujące zachowanie orki

Fotograf uchwycił na filmie zaskakujące zachowanie orki
Monika Homan

23.07.2018 11:59, aktual.: 23.07.2018 14:52

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Orki znane są ze swojej inteligencji, którą wykorzystują w różny sposób - czasem do nawiązywania relacji, czasem do polowania, a czasem do zabawy. Jorge Cervera Hauser uchwycił ciekawe zachowanie jednej z nich.

Orki zaliczane są do rodziny delfinowatych. Uważane są za piękne i bardzo inteligentne zwierzęta. Jednak w odróżnieniu od swoich kuzynów orki są też bardzo niebezpieczne. Uznawane są za najbardziej społeczne walenie. Żyją w grupach o różnej wielkości - nawet do 40 osobników - i wykazują wiele społecznych zachowań. Witają się ze sobą poprzez pocieranie pysków, polują współpracując ze sobą nawzajem. Podczas wieloletnich obserwacji tych zwierząt naukowcy zauważyli wiele zachowań, wskazujących na emocjonalność tych zwierząt.

Z resztą, kto z was nie widział filmu "Uwolnić orkę", w którym główny bohater nawiązuje przyjaźń z przebywającym w oceanarium waleniem. Właśnie w ten sposób zwykle postrzegamy te zwierzęta - jako bardzo inteligentne, piękne i zdolne do nawiązywania relacji.

Jak się okazuje - orki mogą być również... wredne. Jorge Cervera Hauser, fotograf podwodny, uchwycił na filmie dosyć osobliwe zachowanie jednej z nich. Jorge fotografował wcześniej różne niebezpieczne wodne zwierzęta - rekiny, krokodyle, a nawet anakondy. Jednak do tej pory nie udało mu się spotkać orki. Marzył o tym od 7 lat. Podczas ostatniej wyprawy nad Ocean Spokojny walenie postanowiły spełnić jego życzenie i przepłynęły przed jego obiektywem nieco się przy tym popisując.

Jedna z nich postanowiła zabawić się nieco kosztem przepływającej obok płaszczki i powoli zbliżyła się do niej, w ostatniej chwili ogłuszając ją szybkim machnięciem ogona. Prawdopodobnie zrobiła to dla zabawy, bo potem odpłynęła i nie polowała dalej na zwierzynę. Z resztą znane są przypadki, kiedy orki bawią się swoimi ofiarami zanim je zjedzą.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)