Fotograf ujął piękną scenkę. Ptak wylądował na głowie zdziwionego jelenia

Fotograf ujął piękną scenkę. Ptak wylądował na głowie zdziwionego jelenia10.10.2021 08:15
Fotograf ujął piękną scenkę. Ptak wylądował na głowie zdziwionego jelenia
Źródło zdjęć: © © Victor Soares / Carter News via Forum

Sytuacje występujące w naturze bywają zaskakujące, o czym przekonaliśmy się niedawno pisząc o wężu, pożerającym ptaka z jaszczurką na głowie. W tym przypadku jednak, mamy do czynienia z przyjemniejszą scenką i zdziwieniem. Te zdjęcia mają w sobie jakąś magię.

48-letni Victor Soares dostrzegł niezwykłą sytuację w Bushy Park, w Londynie. Na terenie 445-hektarowego parku (drugiego pod względem wielkości spośród królewskich parków w stolicy Anglii), zobaczył jelenia, na głowie którego wylądowała kawka. Zwierzę nieźle się zdziwiło.

Seria zdjęć wykonana przez Victora pokazuje zaskoczenie młodego jelenia. Co ciekawe, te duże ssaki żyją z kawkami w zgodzie. Taka scenka nie jest rzadkością w przyrodzie, lecz młody osobnik mógł po prostu nie być przyzwyczajony. Ptaki te natomiast wydziobują z futra jeleni owady i pasożyty. Jest to przepiękny przykład symbiozy.

421280598628587336
Źródło zdjęć: © © Victor Soares / Carter News via Forum

Kawki, jako najmniejsi przedstawiciele rodziny krukowatych, są bardzo popularnymi ptakami. Zamieszkują tereny od Eurazji po północno-zachodnią Afrykę. W Polsce możemy spotkać dwa podgatunki kawki – na zachodzie będzie to Corvus monedula spermologus, a na wschodzie Corvus monedula soemmerringii. Oba gatunki tworzą wielkie stada z gawronami – większymi przedstawicielami krukowatych, które bez problemu akceptują mniejszych kuzynów.

Bushy Park, w którym wykonano zdjęcia, to wyjątkowe miejskie. Mieści się on w południowo-zachodnim Londynie, na północ od Pałacu Hampton Court i jest drugim największym parkiem królewskim w tej okolicy. Większa część terenu jest otwarta dla zwiedzających i bez problemu można spotkać tam liczne dzikie zwierzęta, w tym daniele i jelenie. W XVI wieku był to teren myśliwski Henryka VIII.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)