Fotograf ukazał tęczowe skrzydła kolibra. Jak do tego doszło?

Fotograf ukazał tęczowe skrzydła kolibra. Jak do tego doszło?

Fotograf ukazał tęczowe skrzydła kolibra. Jak do tego doszło?
Źródło zdjęć: © © Christian Spencer / [Instagram](https://www.instagram.com/christianspencerphoto/)
Marcin Watemborski
29.07.2020 08:08, aktualizacja: 29.07.2020 15:58

Kolibry mogą latać z prędkością do 120 km/h, a ich skrzydła wykonują nawet 90 cykli poruszania na sekundę. Nic dziwnego, że na co dzień trudno zaobserwować ich kolor. Udało się to Christianowi Spencerowi. Na jego zdjęciach widać przepiękną tęczę.

Kolibry są najmniejszymi ptakami na świecie. Mają od 6 do 22 cm długości i wagę od 2 do 20 gramów. Są nie tylko małe, ale też bardzo szybkie i zwinne. Ich serca biją 500-600 razy na minutę, w związku z czym mają też szybszy metabolizm. W ciągu doby te zwierzęta muszą zjeść pożywienie stanowiące nawet dwukrotność ich wagi.

W przypadku kolibrów samce są większe niż samice. U tych ptaków dymorfizm jest bardzo widoczny, co przekłada się na kolorowy wygląd. Ich pióra są skonstruowane tak, że przepuszczają światło, rozszczepiając je na barwy podstawowe. W efekcie tego mienią się kolorami tęczy. Pokazał to na zdjęciach miłośnik dzikiej przyrody Christian Spencer, który zauważył coś dziwnego, gdy zrobił zdjęcie kolibrowi pod światło. Skrzydła ptaszka zadziałały jak pryzmat. Ciekawostką jest, że w piórach kolibrów naturalnie występuje jedynie barwnik czarny i brązowy.

Więcej zdjęć znajdziecie na Instagramie.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)