Fotograf ukrył kamerę przy kładce, przez którą przechodziły zwierzęta

Fotograf ukrył kamerę przy kładce, przez którą przechodziły zwierzęta
Marcin Watemborski

05.03.2020 12:07, aktual.: 05.03.2020 13:07

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Rozstawianie aparatów i kamer w formie pułapek lub ich ukrywanie to codzienność w fotografowaniu dzikiej przyrody. Robert Bush Sr. postanowił zamontować jedno ze swoich urządzeń przy kłodzie, z której korzysta dziennie wiele zwierząt. Efekt przekroczył jego oczekiwania.

Rober Bush Sr. jest miłośnikiem fotografowania natury. Pewnego razu zauważył na rzece kłodę, która wyraźnie miała ślady pazurów, więc zapewne służy miejscowym zwierzętom, jako kładka. Był ciekawy, jakie stworzenia z niej korzystają i zamontował ukrytą kamerkę.

Jak się okazało – miał rację. Faktycznie kłoda na rzece jest mostem dla zwierząt i to przeróżnych. Na filmie Roberta widać gęsi, niedźwiedzie, kaczki, jelenia, wiewiórki, rysia i wiele, wiele innych zwierząt. Na filmiku, który wrzucił fotograf, jest przekrojowo pokazana fauna jego rodzimej Pensylwanii. Zwierzęta nie były specjalnie zainteresowane kamerką lub wcale jej nie widziały – plus dla Roberta za umiejętne schowanie sprzętu!

Pennsylvania man captures all walks of life crossing log bridge

Kamera kręciła przez okrągły rok – dzień i noc. Wyszło na to, że kładka jest jedną z bardziej uczęszczanych tras bez względu na porę roku czy dnia. Miejscowe zwierzęta zdecydowanie wolą pozostać suche, niż męczyć się z przepłynięciem niewielkiej rzeczki. Na YouTube Roberta znajdziecie więcej pasjonujących filmów z jego przeróżnych fotograficznych wędrówek.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)