Fotograf ukrywał się w lesie i podglądał zabawy małych niedźwiadków

Fotograf ukrywał się w lesie i podglądał zabawy małych niedźwiadków
Źródło zdjęć: © © Valtteri Malkahainen / [Facebook](https://www.facebook.com/valtterimulkahainenphotography/?tnstr=k*F)
Marcin Watemborski

24.02.2020 09:55, aktual.: 26.07.2022 14:59

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Fotografia dzikiej przyrody opiera się w na umiejętnościach obserwacji i ogromnej cierpliwości. Nauczyciel WF-u z Finlandii znajduje w tym ukojenie. Jego ostatnia wyprawa do lasu zaowocowała zdjęciami przepięknej sceny, w której trzy małe niedźwiadki bawią się w najlepsze.

Valtteri Malkahainen jest nauczycielem WF-u i miłośnikiem natury. Od 6 lat regularnie fotografuje dziką przyrodę w okolicach fińskiego miasta Sotkamo. Podczas ostatniej eksploracji pobliskich lasów natknął się na małe niedźwiedzie, które bawiły się niemal jak dzieci – skakały i tańczyły w kółeczku, a później wspólnie wspinały się na drzewa.

Oczywiście nie były zostawione bez opieki. Ich matka bacznie czuwała nad bezpieczeństwem pociech. Gdy miśki hasały wesoło, ta leżała obok i obserwowała, a gdy naszło je na drzewne harce, asekurowała maluchy wchodząc ostatnia.

Fotograf obserwował całe zdarzenie z około 50 metrów w swoim bezpiecznym schronieniu. Valtteri wspomina, że nie mógł oderwać oczu od sceny, którą widział i został w ukryciu cały wieczór i noc.

Więcej zdjęć znajdziecie na Instagramie i Facebooku fotografa.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)