Fotograf uratował 6-latka dzięki dronowi

Fotograf uratował 6‑latka dzięki dronowi

Fotograf uratował 6-latka dzięki dronowi
Źródło zdjęć: © © [Steve Fines](http://www.finesaerial.com/)
Kasia Piotrowska
23.10.2019 08:48, aktualizacja: 26.07.2022 15:34

Fotograf Steve Fines pomógł odnaleźć zaginionego chłopca, używając drona i kamery termowizyjnej. Na dworze było już ciemno, a termometr wskazywał minusową temperaturę.

Ethan Haus zaginął 15 października 2019 roku. Chłopiec zniknął z oczu razem ze swoim psem w pobliżu Clear Lake w Kaliforni. Do poszukiwań zgłosiło się 600 ochotników, jednak bezskutecznie. Ściemniło się i temperatura spadła do 30 stopni Fahrenheita (około -1 stoponi Celsjusza), poszukiwania zrobiły się naprawdę trudne.

Około 21:30 lokalny fotograf Steve Fines dołączył do poszukiwań. Wykorzystał w tym celu drona DJI i kamerę termowizyjną XT2, z której pomocą zwykle wykonuje zlecenia dla klientów. Ślady znalezione przez wolontariuszy na Ziemii naprowadziły Finesa na właściwy teren. Około 1:40 zobaczył plamy ciepła. Wysłani na miejsce wolontariusze odnaleźli chłopca i psa.

Drone with thermal cameras helps find boy

Steve Fines został okrzyknięty bohaterem. Fotograf w poście na Facebooku podkreśla, że w akcji uczestniczyło dużo więcej osób i wspólnymi siłami udało się uratować chłopca.

Chciałem tylko szczerze podziękować wszystkim, którzy skontaktowali się ze mną po tym, jak mój dron i kamera termowizyjna pomogły znaleźć Ethana kilka dni temu w hrabstwie Sherburne.Obsługiwałem kamerę, która go znalazła i niektóre z wiadomości skupiły się na tym. Tak naprawdę wiedziałem, w którą stronę patrzeć, ponieważ ochotnicy na ziemi znaleźli ślad wskazujący mi właściwy kierunek. Wiedziałem, które obszary zostały już przeszukane, dzięki doskonałej koordynacji poszukiwań przez szeryfa hrabstwa Sherburne. Ludzie poruszali się po naprawdę trudnym terenie, aby go znaleźć.Było nas 600, którzy znaleźli Ethana tej nocy.

Zdjęcie z kamery termowizyjnej na górze artykułu pokazuje ludzi, którzy tego dnia poszukiwali chłopca. Zostało zrobione w całkowitej ciemności. Poniżej chłopiec i pies tuż po znalezieniu przez wolontariuszy.

Obraz
© © [Steve Fines](http://www.finesaerial.com/)
Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)