Fotograf uratował mu życie. Jeleń mógł się utopić

Fotograf uratował mu życie. Jeleń mógł się utopić

Fotograf uratował mu życie. Jeleń mógł się utopić
Marcin Watemborski
01.06.2020 08:00, aktualizacja: 26.07.2022 14:52

Eric Tischler oraz jest przyjaciele zostali bohaterami. Pomogli odholować do brzegu jelenia, który chciał przepłynąć jezioro Erie. Był ponad 1,5 kilometra od brzegu i opadał z sił.

Pewnego pięknego poranka Eric Tischler spotkał się ze swoimi przyjaciółmi Donnem i Charlie, by popływać kajakami na jeziorze Erie. Pogoda sprzyjała, nic nie zapowiadało nieoczekiwanych wydarzeń. W pewnym momencie jednak Tischler zauważył spore drzewo na wodzie i postanowił podpłynąć bliżej. Byli około 1,5 km od brzegu.

Okazało się, że pływająca kłoda nie była wcale drzewem. Ich oczom ukazał się całkiem pokaźny jeleń, który płynął na północ. Jeśli cały czas poruszałby się w tym kierunku, musiałby przepłynąć jeszcze 80 kilometrów, by dotrzeć do drugiego brzegu. Już na tym etapie zwierzę nie miało specjalnie dużo siły.

Photographer Saves Deer (Clip 1)

Photographer Saves Deer (Clip 2)

Photographer Saves Deer (Clip 3)

Na wypady kajakowe Eric zabiera ze sobą aparat kompaktowy Sony RX100 VII, który ma dość spory zoom (ekwiwalent ogniskowej 200 mm dla małego obrazka na dłuższym końcu). Postanowił go wykorzystać do rozpoznania odległego obiektu i zrobienia kilku zdjęć. Fotograf i jego przyjaciele zaczęli płynąć w kierunku zwierzęcia i chcieli je zawrócić z powrotem do brzegu. To był szczęśliwy dzień tego jelenia. Akcja zakończyła się powodzeniem, pokaźny rogacz obrócił się o 180 stopni i zaczął płynąć do brzegu.

Dobrze wiedzieć, że są na świecie osoby, którym zależy na dobru dzikich zwierząt i są w stanie poświecić czas, by im pomóc. Ukłony dla Erica i jego znajomych. Miejmy nadzieję, że pokaźny bohater tej opowieści jeszcze długo będzie cieszył się spokojnym życiem na łonie natury.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)