Fotograf w środku potężnej burzy: "Byłem przerażony"

Fotograf w środku potężnej burzy: "Byłem przerażony"
Monika Homan

03.08.2018 12:16, aktual.: 26.07.2022 17:55

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Kiedy w prognozie pogody pojawiają się gwałtowne burze, większość z nas nie planuje dłuższych wycieczek. Dla niektórych fotografów taka prognoza to świetna wiadomość - tak myślał Thomas Heaton.

Fotografia krajobrazu wymaga poświęceń. Często dla dobrego zdjęcia trzeba przetrwać trudne warunki atmosferyczne - mróz, deszcz czy dokuczliwy upał. Kiedy jednak znajdziecie się w środku gwałtownej burzy, lepiej schować się w bezpieczne miejsce.

Photographing a Storm - I was Terrified

Thomas Heaton pokazał jak wygląda praca fotografa podczas takiej pogody. Nie często zdarza mu się mieć okazję żeby fotografować podczas burzy, więc kiedy dowiedział się że w prognozach zapowiadana jest nawałnica był dość podekscytowany i jak sam twierdzi… nieco naiwny.

Thomas nie spodziewał się takiego obrotu spraw. Podczas "polowania" na dramatyczne kadry w ciągu kilku minut zrobiło się kompletnie ciemno i fotograf znalazł się w środku burzy. Nie zastanawiał się długo i szybko wrócił do samochodu bo to co działo się wokół niego było przerażające.

Praca fotografa często wymaga wyrzeczeń i przebywania w niedogodnych warunkach. Nie zapominajcie jednak żeby zawsze na pierwszym miejscu stawiać bezpieczeństwo.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)