Fotograf z Dąbrowy Górniczej zachęca do zostania w domu. Pokazał pustki w mieście

Fotograf z Dąbrowy Górniczej zachęca do zostania w domu. Pokazał pustki w mieście

Fotograf z Dąbrowy Górniczej zachęca do zostania w domu. Pokazał pustki w mieście
Źródło zdjęć: © © Rafał Daniecki
Marcin Watemborski
24.03.2020 08:00, aktualizacja: 24.03.2020 09:00

Rafał Daniecki zajmuje się fotografią lotniczą i kręceniem filmów z drona. By zachęcić ludzi do zostania w domu postanowił pokazać pustki na ulicach w swoim mieście – Dąbrowie Górniczej.

Filmy i zdjęcia z dronów, pokazujące puste ulice polskich miast stają się coraz bardziej popularne. Fotografowie i filmowcy chcą się w ten sposób przyczynić do promowania idei ograniczenia wyjść w okresie pandemii i społecznej izolacji społeczeństwa. To nie tylko kwestia bezpieczeństwa, to sprawdzian dla nas jako obywateli.

W notce prasowej od fotografa czytamy: "Dąbrowianin, wychodząc naprzeciw potrzebie szerzenia świadomości o powadze sytuacji, z którą przyszło nam się mierzyć, nakręcił film z drona, w którym zwraca uwagę na istotę problemu i potrzebną kwarantannę".

"City of Silence" 4K - Dąbrowa Górnicza w trakcie pandemii COVID-19 | #ZostańWDomu #ZeMną

Dzięki ograniczeniu spotkań z innymi, zachowaniu dystansu w sklepach oraz zachowanie higieny, każdy z nas może niejako ograniczyć rozprzestrzenianie się koronawirusa SARS-CoV-2. Ważne jest jednak nie tylko mycie rąk, ale również dezynfekowanie urządzeń, których używamy codziennie, jak aparaty, klawiatury myszki i smartfony. To na nich gromadzą się bakterie i wirusy.

Co do samego filmu – faktycznie widać, że miasto opustoszało, co znakiem tego, że ludzie biorą sobie od serca zalecenia Ministerstwa Zdrowia, rządu oraz Głównej Inspektoratu Sanitarnego. Szczerze mówiąc chętnie był usłyszał jednak inną muzykę jako podkład dźwiękowy. ”Rekwiem dla snu” autorstwa Clinta Mansella jest według mnie zbyt groteskowym utworem. Dobrze by było też nagrać sam film w inny dzień niż spokojna, słoneczna niedziela i pokazać, jak wygląda codzienność w tygodniu, gdzie ludzi pracują i są bardziej aktywni społecznie.

Na tę chwilę (24 marca 2020 roku, godz. 8:30) w Polsce zostało potwierdzonych 749 przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2, z czego 8 osób zmarło. 20 marca 2020 roku premier Mateusz Morawiecki ogłosił w Polsce stan epidemii celem podjęcia dodatkowych działań w walce przeciwko wirusowi i zachorowaniom na chorobę COVID-19 wywołującą wysoką gorączkę, suchy kaszel, duszności i ogólne osłabienie organizmu.

COVID-19 - Środki bezpieczeństwa

W obliczu zagrożenia, jakie niesie [b]koronawirus COVID-19[/b], warto uświadomić sobie, czym są odpowiednie środki bezpieczeństwa, a czym objawy nieuzasadnionej paniki. Środkami bezpieczeństwa są: [b]częste mycie rąk, unikanie zgromadzeń, higiena kaszlu i kichania, czyli zasłanianie ust chusteczką lub łokciem, tak aby kropelki śliny nie zostały na dłoni[/b]. Objawem paniki jest natomiast wykupowanie zapasów maseczek, co powoduje, że są one trudno dostępne dla personelu medycznego, który faktycznie ich potrzebuje.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)