Fotograf zatrzymany za rozstawianie w mieście rzekomych "bomb"

Fotograf zatrzymany za rozstawianie w mieście rzekomych "bomb"
Źródło zdjęć: © © Damian Kępiński / [lublin112.pl](http://www.lublin112.pl/zatrzymany47latekjestfotografemrzekomebombyprzyobwodnicybylyaparatamidorobieniazdjec/)
Monika Homan

24.12.2018 08:36, aktual.: 26.07.2022 16:01

19 grudnia policja zablokowała drogę ekspresową S12 w Świdniku ze względu na podejrzane pakunki rozmieszczone wzdłuż szlaku. Istniało podejrzenie, że owe przedmioty mogą być bombami domowej roboty. Wczoraj zatrzymano mężczyznę odpowiedzialnego za ich rozstawienie. Okazało się, że to 47-letni fotograf.

Przy ogrodzeniu drogi ekspresowej S12 w Świdniku policja zauważyła podejrzany przedmiot. Była to tuba z nieznaną zawartością, przytwierdzona do ogrodzenia taśmą montażową. Sześć podobnych pakunków znaleziono w odstępach około 50 metrów. Pracownicy PKP znaleźli podobny przedmiot na szlaku kolejowym na początku grudnia.

Podejrzewając, że w środku mogą znajdować się ładunki wybuchowe policja wszczęła odpowiednie procedury. Zabezpieczono teren i zamknięto drogę. Ruch skierowano objazdem, a na miejsce przyjechali antyterroryści z Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie. Przy pomocy specjalnego robota policjanci zdejmowali tajemnicze pakunki.

Obraz
© © Damian Kępiński / [lublin112.pl](http://www.lublin112.pl/zatrzymany47latekjestfotografemrzekomebombyprzyobwodnicybylyaparatamidorobieniazdjec/)

W tym samym czasie na komendzie pojawił się 47-letni mężczyzna, który dowiedział się, że rozstawiane przez niego przedmioty narobiły tyle zamieszania. Okazało się, że tuby zamocowane w różnych częściach miasta to aparaty otworkowe do solarigrafii. Ta technika fotograficzna nie jest w Polsce zbyt powszechna, a aparat można zrobić nawet z puszki po napoju. Przez niewielki otwór o średnicy mniejszej, niż pół milimetra, na umieszczony wewnątrz materiał światłoczuły pada światło. Solarigrafia charakteryzuje się bardzo długimi czasami naświetlania, które mogą sięgać nawet kilku miesięcy. Więcej o tej technice opowiedziała nam ostatnio Wrocławska solarigrafistka Kasia Kozińska.

Fotograf ze Świdnika został zatrzymany i przesłuchany. Po wyjaśnieniu sprawy nie zostały mu postawione zarzuty i miejmy nadzieję że to się nie zmieni. Postępowanie w tej sprawie jest jeszcze w toku.

[h4][url=https://slack-redir.net/link?url=https%3A%2F%2Fwww.research.net%2Fr%2FKT98DX9] Interesujesz się technologiami? Opowiedz nam o tym?[/url][/h4]

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)