Fotograf zdradził sekret królowej Elżbiety II. Powiedziała mu to na sesji

Fotograf zdradził sekret królowej Elżbiety II. Powiedziała mu to na sesji

Królowa Elżbieta II podczas wizyty w Queensland w latach 70. XX wieku.
Królowa Elżbieta II podczas wizyty w Queensland w latach 70. XX wieku.
Źródło zdjęć: © Queensland State Archives
Marcin Watemborski
18.11.2022 14:47

Od śmierci królowej Elżbiety II minęło już 2,5 miesiąca. Wciąż dowiadujemy się wiele na temat jej życia i nawyków. Niedawno znany fotograf Rankin zdradził sekret, o którym wiedziało niewielu ludzi. Królowa powiedziała mu na sesji coś, o czym nie mógł zapomnieć.

Rankin, a właściwie John Waddell, jest fotografem gwiazd. W jego portfolio znajdziemy niemal same znane nazwiska w bardzo kreatywnych sesjach oraz klasycznych portretach. Jedną z jego bohaterek była królowa Elżbieta II.

Fotograf wspomina, że królowa była nad wyraz pogodna, a jej dobre samopoczucie wypełniało całe studio. Rankin chciał ją sfotografować trzymającą miecz, ale to się nie udało. Królowa miała uwagę do pozy, a wszystko przez sekret, o którym nie wiedziało wiele osób.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Gdy artysta poprosił arystokratkę o przyjęcie pozy z mieczem w ręce, ta odmówiła. Powiedziała wprost, że nie lubi swoich dłoni i nie chciałaby być fotografowana w taki sposób. Rankin chciał pokazać królową jako osobę pełną pozytywnej energii i udało mu się to.

Na portrecie zobaczymy Elżbietę II z roześmianą twarzą na tle brytyjskiej flagi. Sama królowa mówiła, że było to jedno z jej ulubionych oficjalnych zdjęć, które kiedykolwiek powstało.

Marcin Watemborski, redaktor prowadzący Fotoblogii

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)