Fotograf zdradził sekret królowej Elżbiety II. Powiedziała mu to na sesji

Królowa Elżbieta II podczas wizyty w Queensland w latach 70. XX wieku.
Królowa Elżbieta II podczas wizyty w Queensland w latach 70. XX wieku.
Źródło zdjęć: © Queensland State Archives
Marcin Watemborski

18.11.2022 14:47

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Od śmierci królowej Elżbiety II minęło już 2,5 miesiąca. Wciąż dowiadujemy się wiele na temat jej życia i nawyków. Niedawno znany fotograf Rankin zdradził sekret, o którym wiedziało niewielu ludzi. Królowa powiedziała mu na sesji coś, o czym nie mógł zapomnieć.

Rankin, a właściwie John Waddell, jest fotografem gwiazd. W jego portfolio znajdziemy niemal same znane nazwiska w bardzo kreatywnych sesjach oraz klasycznych portretach. Jedną z jego bohaterek była królowa Elżbieta II.

Fotograf wspomina, że królowa była nad wyraz pogodna, a jej dobre samopoczucie wypełniało całe studio. Rankin chciał ją sfotografować trzymającą miecz, ale to się nie udało. Królowa miała uwagę do pozy, a wszystko przez sekret, o którym nie wiedziało wiele osób.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Gdy artysta poprosił arystokratkę o przyjęcie pozy z mieczem w ręce, ta odmówiła. Powiedziała wprost, że nie lubi swoich dłoni i nie chciałaby być fotografowana w taki sposób. Rankin chciał pokazać królową jako osobę pełną pozytywnej energii i udało mu się to.

Na portrecie zobaczymy Elżbietę II z roześmianą twarzą na tle brytyjskiej flagi. Sama królowa mówiła, że było to jedno z jej ulubionych oficjalnych zdjęć, które kiedykolwiek powstało.

Marcin Watemborski, redaktor prowadzący Fotoblogii

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)