Fotografia Marilyn Monroe kontra służby specjalne

Marylin Monroe by Andy Warhol
Marylin Monroe by Andy Warhol
Kamila Dworniczak

14.12.2010 14:05, aktual.: 14.12.2010 15:05

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Odnaleziono zdjęcie, które przez lata było obiektem poszukiwań US Secret Service. Fotografia niespodziewanie ?wypłynęła? na aukcji w Nowym Jorku i została sprzedana za 9 tysięcy dolarów.

Zdjęcie zostało zrobione na przyjęciu na cześć prezydenta Stanów Zjednoczonych, Johna F. Kennedy?ego 19 maja 1962 roku. To właśnie podczas tej imprezy Marylin Monroe odśpiewała słynne ?Happy Birthday, Mr. President?.

fot. Cecil Stoughton - fotografia poszukiwana przez US Secret Service
fot. Cecil Stoughton - fotografia poszukiwana przez US Secret Service

Służby specjalne nie poszukiwały jednak tej fotografii z powodów sentymentalnych. Otoczenie prezydenta oficjalnie utrzymywało, że nigdy nie został on sfotografowany ze słynną aktorką. Wszystko to z powodu licznych pogłosek o ich romansie i obawy przed wybuchem narodowego skandalu.

Autorem fotografii był Cecil Stoughton, oficjalny fotograf Białego Domu. Zdjęcie odnaleziono w jego zbiorach, w kopercie z napisem ?Sensitive Material?. Agenci US Secret Service nie trafili na tę fotografię podczas przeszukiwania ciemni Stoughtona najprawdopodobniej przez... przeoczenie. Odbitka wciąż schła i trudniej było ją znaleźć.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)