Jak wykorzystać światło naturalne przy portrecie? Poradnik krok po kroku

Jak wykorzystać światło naturalne przy portrecie? Poradnik krok po kroku

Jak wykorzystać światło naturalne przy portrecie? Poradnik krok po kroku
Jacek Sopotnicki
10.07.2020 12:37, aktualizacja: 26.07.2022 14:50

Fotografia portretowa ma długą i bogatą historię. Stanowi integralną, ważną i bardzo dużą gałąź fotografii. Dlatego też istnieje tak wiele szkół, sposobów i metod podejścia do tej dziedziny. Co zatem jest potrzebne, żeby zacząć robić piękne portrety?

Wszystko zależy od wizji artysty, modela i jego charakteru oraz miejsca i czasu. Gdzieś trzeba zacząć i z tego punktu rozwijać swoje umiejętności oraz swoją pasję. Osobiście polecam rozpoczęcie tej pięknej przygody od klasyki gatunku, czyli jasnego obiektywu portretowego 85 mm dla jakiegokolwiek systemu fotograficznego.

Nie muszą to być bardzo drogie obiektywy o wartości przysłony f/1.4 albo f/1.2. Używam systemu Sony i stosunkowo niedrogiego obiektywu 85 mm o świetle f/1.8. Oczywiście, jeśli są takie możliwości, można zainwestować w jaśniejsze szkło, nie zapominając, że portret to nie tylko bokeh ale cały sposób pracy z modelem i światłem.

Stunning Outdoor PORTRAIT Photography for Beginners 2020 edition

Na tym właśnie koncentruję się w powyższym wideoporadniku. Są to 4 gotowe scenariusze, które zawsze się sprawdzają i nie wymagają bardzo skomplikowanego zestawu. Do wykonania tych zdjęć potrzebny jest tylko obiektyw 85 mm oraz najlepsze i darmowe światło słoneczne. Bardzo ważnym elementem jest też dobra współpraca z modelem albo raczej osobą, którą fotografujemy.

Mówię jak zwykle po angielsku, ale do filmu wgrane są polskie napisy, które powinny się wyświetlić automatycznie. Jeśli się tak nie stanie, kliknij na kółko zębate i wybierz polskie napisy z menu.

Jeśli interesujesz się wystrojem wnętrz, prosimy - wypełnij tę ankietę. Dzięki za pomoc!
Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)