Denis Cherim opanował sztukę idealnego komponowania obrazu do perfekcji

Denis Cherim opanował sztukę idealnego komponowania obrazu do perfekcji

Denis Cherim opanował sztukę idealnego komponowania obrazu do perfekcji
Źródło zdjęć: © © Denis Cherim / [Instagram](https://www.instagram.com/denischerim/)
Marcin Watemborski
30.10.2017 10:41, aktualizacja: 30.10.2017 13:35

W otaczającym nas świecie występują przeróżne formy geometryczne i zależności między jego częściami. Czasem trzeba przyjrzeć się dokładniej, by je zauważyć. Denis Cherim na naprawdę wprawne oko, co widać po jego genialnych zdjęciach.

Denis Cherim zaczął realizację serii ”Coincidence Project" (”Projekt Zbieg Okoliczności”) 5 lat temu. Podczas swoich podróży po różnych miastach i krajach fotografował wszelkiego rodzaju zbiegi okoliczności, zawarte w kontekstach wizualnych. Odwiedził Madryt, Palma de Mallorca, Walencja, Bukareszt, Sofia, Płowdiw, Stambuł, Londyn i Wiedeń.

We wszystkich z miast Denis szukał charakterystycznych miejsc, które będą pasowały do koncepcji, którą opracował. Polegała ona na znalezieniu elementów pasujących do siebie wizualnie, które nie są ze sobą bezpośrednio związane. W ten sposób fotograf uzyskał interesujące obrazy, pozwalające na pokazanie naturalnie występujących zależności.

Obrazy Denisa Cherima podkreślają fotograficzną umiejętność dostrzegania wszelkiego rodzaju powiązań, które na pierwszy rzut oka wydają się nieoczywiste. I takie właśnie są. Abstrakcyjne myślenie i spostrzegawczość zdecydowanie są domeną tego twórcy, co udowodnił wcześniej w projekcie ”1+1=1”, gdzie eksplorował temat miejskich symetrii.

Obecnie Denis przebywa na Tajwanie w miejscowości Kaohsiung. Na pewno odnajdzie tam kolejne konteksty, które z powodzeniem uzupełnią jego projekt. Do realizacji serii Cherim wykorzystywał na początku aparat Fujifilm X-Pro1, który zastąpił nowszym Fujifilm X-T2.

Więcej zdjęć znajdziecie Instagramie Denisa.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)