Fotograficzna alchemia. Zobacz, jak kreatywnie można sfotografować... farby

Fotograficzna alchemia. Zobacz, jak kreatywnie można sfotografować... farby
Olga Drenda

09.02.2013 09:53, aktual.: 09.02.2013 10:53

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Chmury burzowe? Wodorosty? Nieznane morskie stworzenia? Nie - to tylko farba rozpuszczająca się w wodzie czy rozsypująca w powietrzu. Holenderski fotograf Marcel Christ, którego zdjęcia prezentujemy w tym artykule, jest trochę inżynierem chemikiem, trochę czarodziejem.

Holenderski fotograf Marcel Christ specjalizuje się w fotografii produktowej i still life. Współpracuje przede wszystkim z branżą reklamową, gdzie pracował przy kampaniach dla największych marek, od Coca-Coli po Sony. Jego zdjęcia produktowe, znane z dynamiki, najczęściej wykorzystują technikę fotografii high speed. Na własny rachunek Marcel Christ natomiast lubi bawić się w alchemika. Z wykształcenia jest inżynierem chemikiem i to doświadczenie stara się wykorzystać w swojej fotografii.

[solr id="fotoblogia-pl-48275" excerpt="0" image="0" words="20" _url="http://fotoblogia.pl/2736,wspaniale-zdjecia-zamrazajace-wode-w-ulamku-sekundy-galeria" _mphoto="splash-177x168-7fc3cfdb8c4032ea9.jpg"][/solr][block src="solr" position="inside"]2640[/block]

Obraz

Prace Marcela Christa to abstrakcyjne, fantastyczne kształty,które przypominają czasami burzowe chmury, czasami nieznane gatunki morskich zwierząt albo roślin. Za tymi magicznymi obrazami skrywa się dość nieskomplikowany pomysł - Christ rejestruje proces rozpuszczania się farby w wodzie, albo rozpryskującą się sproszkowaną farbę. To jeden z przykładów, jak przy pomocy prostych środków można osiągnąć efekt, który robi olbrzymie wrażenie.

[solr id="fotoblogia-pl-62093" excerpt="0" image="0" words="20" _url="http://olga.drenda.fotoblogia.pl/1956,robot-lepszy-od-najlepszego-filmowca" _mphoto="screen-shot-2012-06-13-a-5056cea.jpg"][/solr][block src="solr" position="inside"]2641[/block]

Obraz

Stronę autora, na której znajdują się zarówno zamówione, jak i niekomercyjne prace, można znaleźć pod tym adresem.

  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
[1/6]
Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)