10 inspirujących blogów o modzie ulicznej, czyli fotograficzna moda na street fashion

Fot. Karolina Kosowicz, urbanchic.pl
Fot. Karolina Kosowicz, urbanchic.pl
P F

10.10.2010 12:02, aktual.: 10.10.2010 14:02

Od kilku lat w światowej blogosferze występuje prawdziwy boom na tzw. blogi street fashion. Z dnia na dzień coraz większa liczb entuzjastów mody dokumentuje na bieżąco zamieniające się trendy stylu ulicznego. Tego typu projekty stanowią dużą konkurencje dla magazynów, pokazują modę w bardziej autentyczny sposób i przede wszystkim w lokalnym charakterze. Na Fotoblogii prezentujemy 10 inspirujących blogów, które pokazują zarówno ulice Nowego Yorku, Paryż, Milanu, jak i Krakowa oraz stolicy. Dobre fotografie są ich znakiem rozpoznawczym.

The Sartorialist

http://thesartorialist.blogspot.com/
http://thesartorialist.blogspot.com/

Twórcą bloga jest Scott Shuman,  mieszka w Nowy Jorku, zajmował się marketingiem w sektorze mody. Od ponad 5 lat fotografuje ulice wielkiej metropolii w poszukiwaniu ciekawie ubranych osób. Jest to jeden z czołowych blogów tego typu.

Face Hunter

Jego autorem jest Yvan Rodic, mieszkający w Szwajcarii fotograf. Yvan podróżuje po cały świecie fotografując modnie ubrane osoby. Współpracuje z magazynami GQ, Vogue, New York Times. Najczęściej można go spotkać na ulicach Paryż i Mediolanu.

Still in berlin

Przyszedł czas na modę prosto z berlińskich ulic w obiektywie Mary Scherpe i Benjamina Richtera. Oboje prowadzą bloga od 2006 roku. Jak twierdzą chcą inspirować innych.  O ich projekcie pisała światowa prasa m.in. Die Zeit, New york Times, a zdjęcia były prezentowane m.in. w galeriach w Mediolanie i Paryżu.

Copenhagen Streetstyle

Moda na ulicach Kopenhagi.

Look at Me

Blog prezentujący modę na m.in. ulicach Moskwy, St. Petersburga.

Urban Chic

Projekt realizowany przez 2 wrocławskie fotografki, które śledzą zmieniające się trendy w stolicy Dolnego Śląska.

The Whole Hole

Moda jest nie tylko kobiecą domeną. Mariusz i Maciek udowadniają to polując na najlepiej ubranych warszawiaków.

Street Fashion in Cracow

Przyszedł czas na stolicę Małopolski.  Najbardziej stylowych krakusów uwiecznia Gabriela Francuz. Jak pisze sama o sobie, "kolekcjonuje ciekawych ludzi oraz pomysły"

Łódz Cycle Chic

Rowerowa moda na ulicach Łodzi. Cycle Chic jest trendem jeżdżenia na rowerze w eleganckim stroju. Wynika to z przeświadczenia, że jednoślad jest nie tylko pojazdem sportowym, ale także stanowi realną konkurencję dla masowych środków transportu oraz dla samochodu.

Ulice Warszawy

Blog o  świecie mody, ulicznych trendach wraz z pikantnym komentarzem autora.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)