Fotograficzna rzeźba przyszłości. 4-metrowa głowa wyświetli selfie za pomocą ekranów LED

Fotograficzna rzeźba przyszłości. 4‑metrowa głowa wyświetli selfie za pomocą ekranów LED

Fotograficzna rzeźba przyszłości. 4-metrowa głowa wyświetli selfie za pomocą ekranów LED
Marcin Watemborski
18.12.2017 10:11, aktualizacja: 26.07.2022 18:12

Za projektem ”As We Are” (”Tacy, jacy jesteśmy”) stoi artysta Matthew Mohr. Jego wyjątkowa trójwymiarowa interaktywna rzeźba w kształcie ludzkiej głowy wyświetla odpowiednio zmapowane selfie. Jeśli chcielibyście zwizualizować sobie jak by wyglądała wielka statua z waszym wizerunkiem, zdecydowanie powinniście tego spróbować.

W Greater Columbus Convertion Center w Ohio stanęła niecodzienna rzeźba. Interaktywna 4-metrowa głowa autorstwa Matthew Mohra łączy sztukę oraz współczesny trend umiłowania własnego wizerunku. Można powiedzieć, że teraz wiele osób może stworzyć rzeźbę niczym antyczne popiersia w przeciągu kilku sekund. Zadaje ona pytanie: Czy samouwielbienie nie ma granic?

The Greater Columbus Convention Center: "As We Are" - Creating the Ultimate Selfie Machine

Rzeźba składa się z 24 warstw specjalnie wyciętego aluminium i została pokryta 3 tysiącami autorsko zaprojektowanymi panelami LED. Łącznie jest tam ponad 850 tysięcy diod, które odpowiadają za wyświetlanie wcześniej zmapowanej twarzy. Autor pomysłu wspomina, że gdy pierwszy raz zobaczył swoją twarz w tak wielkim rozmiarze – ze wszystkimi szczegółami – był po prostu przerażony.

Specjalna budka fotograficzna do mapowania twarzy została umieszczona w szyi statui. Jednocześnie wykonuje ona 32 zdjęcia, które później są wykorzystywane do stworzenia trójwymiarowego modelu twarzy. Właśnie ten końcowy obraz jest wyświetlany na panelach ledowych umieszonych dookoła rzeźby.

Więcej informacji na temat projektu znajdziecie na Instagramie oraz stronie internetowej twórcy.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)