Fotograficzna „wyrzutnia rakietowa”, czyli Olympus Air i obiektyw 300 mm

Fotograficzna „wyrzutnia rakietowa”, czyli Olympus Air i obiektyw 300 mm
Krzysztof Basel

07.04.2015 15:15, aktual.: 26.07.2022 19:39

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Japończycy przygotowali nietypowy test nietypowego zestawu fotograficznego.

Olympus Air to pierwszy i zarazem najnowszy bezkorpusowiec tego producenta. Urządzenie z matrycą Mikro Cztery Trzecie o rozdzielczości 16 Mpix zostało zaprezentowane po cichu w lutym 2015 r. przy okazji premiery aparatu Olympus OM-D E-M5 Mark II i jest dostępne tylko w Japonii.

Olympus Air w swojej idei bardzo przypomina serię urządzeń Sony QX – matryca z bagnetem łączy się ze smartfonem przy użyciu modułów Wi-Fi lub Bluetooth. Obraz jest zatem wyświetlany na dużym ekranie urządzenia przenośnego, które może znajdować się w zupełnie innym miejscu, niż matryca z podpiętym obiektywem.

Obraz

Pierwsze egzemplarze tego urządzenia trafiają już w ręce japońskich dziennikarzy i blogerów. Fotograf z DC.Watch wymyślił zabawny sposób na wykorzystywanie tego urządzenia. Olympus Air został podłączony do odwróconego obiektywu Olympus 300 mm. W miejscu przedłużonej stopki na statyw zamocowano specjalny lupę do powiększania obrazu wyświetlanego na smartfonie. Całość przypomina „fotograficzną wyrzutnię”.

Obraz
Obraz
Obraz

Panowie z DC.Watch prezentują swoje przemyślenia i rezultaty nietypowego testu na swojej stronie. Tekst jest niestety po japońsku, ale można co nieco zrozumieć korzystając z Google Translator.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)