Fotograficzne inspiracje z Instagrama [cz. 4]

Fotograficzne inspiracje z Instagrama [cz. 4]
Joanna Frota Kurkowska

21.09.2014 06:01, aktual.: 26.07.2022 19:48

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Dziś będzie dominowała prostota i schludność, ale nie zabraknie także pomysłów. Jak zaczarować okolice Gdańska? Czy portrety robione w kałuży są fajne? Czy są miejsca na świecie, gdzie króluje dobra typografia i piękne litery? Fotografowie, których dziś Wam przestawię znaleźli odwiedzi na te pytania.

Kacper Krajewski

Takich galerii jak ta jest bardzo wiele. Niemal przypadkowe zdjęcia - od typografii czy zdjęć Krakowa po klasyczne ujęcia butów i portrety w kałużach. Z jednej strony mamy tu typowy portret obecnego pokolenia dwudziestolatków, a jednak całość przyciąga wzrok i powoduje, ze dalej podróżujemy po fotograficznym feedzie autora.

Obraz
© © http://www.instagram.com/Atomickids

Jeżeli szukacie niezobowiązującego fotopamiętnika i lubicie oglądać spontaniczne, fajne kadry, musicie dodać konto Kacpra Krajewskiego do ulubionych. Szkoda, ze aktualizuje swoje konto niezwykle rzadko. Ale warto czekać, choć zdjęcia AtomicKida najlepiej działają oglądane jedno po drugim.

Typenovel

Konto zbiorcze, prezentujące prace różnych autorów, ale właśnie na tego typu profilach czają się prawdziwe skarby. Na nic zdaje się surfowanie po hashtagach, kiedy z każdym dniem coraz trudniej znaleźć na Insta wartościowe zdjęcia. Typenovel jest świetnym przykładem jak jeden, niby prosty, pomysł potrafi wprowadzić dużo kolorytu w *nasz strumień zdjęć.

Obraz
© © http://www.instagram.com/Atomickids
Obraz
© © http://instagram.com/typenovel

Prowadzony przez @moikropka profil poświęcony jest (nietrudno zgadnąć) typografii obecnej w przestrzeni publicznej. Zbiera tam najciekawsze mobilne zdjęcia czcionek umieszczonych na ulicach, szyldach czy na murach. Przeglądając to konto mam wrażenie, że pochodzi ono z alternatywnego świata, w którym rządzi dobry gust, niespodzianki od projektantów i desingerów tkwią na każdym kroku, a za zaśmiecanie przestrzeni publicznej grozi dożywocie. Samo dobro.

Kuba Bąk

Kuba to gość z Wrocławia, który za cel obrał sobie poszukiwanie najlepszego możliwego światła. Nie ważne czy jego źródłem jest słońce, czy produkują je studyjne lub festiwalowe lampki.

Obraz
© © http://instagram.com/typenovel
Obraz
© © http://instagram.com/kb__bk

To konto obowiązkowe dla wszystkich fanów hashtagu #catchinglight i tych, którzy lubują się w prostej i bardzo sterylnej fotografii. Fakt, iż fotograf, podobnie jak bohater pierwszego paragrafu, aktualizuje swoje konto bardzo rzadko, staje się tu największym minusem.

Pablosz Wiśniewski

Z ciekawością grzebie w czeluściach Insta w poszukiwaniu interesujących zdjęć z mojego regionu. Niestety, tych coraz mniej, ale czasem można natrafić na takie perły. Z jednej strony, pokazuje on najbliższy mi świat - zakamarki gdyńskiego Sea Towers, magazyny na gdańskim Przymorzu czy majestatyczną Halę Oliwię, ale robi to w sposób bardzo specyficzny.

Obraz
© © http://instagram.com/kb__bk
Obraz
© © http://instagram.com/pablozja

Obdziera znane nam, trójmieszczanom lokacje z tego ciepła i rozpoznawalności, tworząc często fotograficzną zagadkę, nad którą przyjdzie nam się chwilę zastanowić. Dzięki tym fotografiom odkrywam pewne miejsca na nowo, inne nabierają nowego znaczenia, a jeszcze inne punkty przestają być białymi plamami na mapie. Gorąco polecam, nie tylko tym, co znad Zatoki!

Obraz
© © http://instagram.com/pablozja
Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)