Fotograficzne podróże perfekcjonisty - krajobrazy Alberta Drosa

Fotograficzne podróże perfekcjonisty - krajobrazy Alberta Drosa

Fotograficzne podróże perfekcjonisty - krajobrazy Alberta Drosa
Źródło zdjęć: © © Albert Dros / [Instagram](https://www.instagram.com/albertdrosphotography/)
Monika Homan
28.08.2018 10:59, aktualizacja: 28.08.2018 13:16

Albert Dros to fotograf krajobrazu i perfekcjonista w każdym calu. Za pomocą swoich żywych, kolorowych pejzaży dzieli się pięknem naszego świata, który potrafi wyglądać jak ilustracja do najpiękniejszej bajki.

Albert Dros jest profesjonalnym fotografem krajobrazu z Holandii. Sam o sobie mówi, że jest uzależniony od tworzenia żywych, kolorowych pejzaży, które przypominają sceny z bajki. Jako perfekcjonista, zawsze stara się uchwycić scenę w idealnym momencie i w jak najlepszy sposób.

Nazywa siebie "nowoczesnym fotografem" bo kocha nowe technologie i zawsze stara się być na bierząco z innowacjami. Wierny marce, której jest ambasadorem fotografuje pełnoklatkowymi bezlusterkowcami Sony: A7R III, A7R II, A7 II oraz bezlusterkowcem z matrycą APS-C - Sony A6000.

Zdecydowaną większość zdjęć wykonuje za pomocą obiektywu Sony Zeiss 16-35 mm f/4 *Tessar, chociaż zwykle ma też w torbie Sony Zeiss 55 mm f/1.8, Sony 70-300 mm f/4.5-5.6 G FE.

Zaczął fotografować w 2012, kiedy mieszkał w Hong Kongu. Miasto, ludzie, natura - wszystko było dla niego nowe i pasjonujące. Pierwsze zdjęcia robił Panasoniciem Lumix GH2. Wtedy zaczęły się jego fotograficzne podróże.

Albert czasami czeka wiele miesięcy, żeby zrobić idealne zdjęcie, kiedy słońce zachodzi w odpowiednim miejscu a warunki są sprzyjające. Nawet pozornie zwyczajne miejsca staja się na fotografiach czymś wyjątkowym dzięki jego perfekcyjności.

Jego ostatnia podróż trwała 3 tygodnie, a jej celem był Kigristan, w centralnej Azji. Jako fotograf krajobrazu Albert wiele podróżuje, ale te rejony nie były mu jeszcze znane. Głównym celem wyprawy, jak pisze na swoim blogu było poznanie rodziny jego dziewczyny, jednak wspaniałe krajobrazy tego górzystego kraju zachwyciły fotografa i przywiózł stamtąd wiele wspaniałych kadrów.

Więcej zdjęć Alberta możecie zobaczyć na jego stronie internetowej.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)