Fotograficzne spotkanie z Rafałem Milachem i Michałem Łuczakiem

Fotograficzne spotkanie z Rafałem Milachem i Michałem Łuczakiem

Dot. Rafał Milach
Dot. Rafał Milach
Krzysztof Basel
15.04.2011 13:10, aktualizacja: 01.08.2022 14:42

Dwóch uznanych fotografów z międzynarodowego kolektywu fotografów Sputnik odwiedzi Opole 20 kwietnia. Jeśli mieszkacie w okolicy, nie możecie przegapić tego wydarzenia.

Spotkanie jest przygotowywane przez Warsztaty Fotograficzne 2.8 i Miejską Bibliotekę Publiczną w Opolu. Organizatorom udało się zaprosić do Opola Rafała Milacha oraz Michała Łuczaka, którzy opowiedzą o działalności kolektywu Sputnik i swoim najnowszym projekcie o Islandii „Is(not)”.

Album "Is(not)" to wynik zrealizowanego przez kolektyw fotograficzny Sputnik Photos projektu "Islandzkie opowieści". Jest to opowiedziana językiem współczesnej fotografii historia o dotkniętym kryzysem społeczeństwie na tle niezwykłego krajobrazu i tradycyjnych zajęć. Pięcioro wybitnych polskich fotografów dokumentalistów oraz islandzcy pisarze i poeci, przedstawiając indywidualne losy Islandczyków, tworzą historie charakterystyczne dla współczesności wyspy-kraju.

Spotkanie ma charakter otwarty i jest darmowe. Jeśli mieszkacie w okolicach Opola, koniecznie odwiedźcie 20 kwietnia o godzinie 18:00 Miejską Bibliotekę Publiczną przy pl. Wolności w Opolu.

Obraz

Być może niektórzy z Was nie wiedzą dokładnie, kim są zapowiedziani fotografowie. Przybliżam więc ich sylwetki.

Rafał Milach to absolwent Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach (2002) i Instytutu Twórczej Fotografii w Opavie (2003). Od kilku lat pracuje jako freelancer dla Newsweek Polska, Polityki oraz Przekroju. Oprócz pracy zawodowej Rafał skupia się na autorskich projektach, takich jak: Szary (2002), Znikający Cyrk (2007),Czarne Morze Betonu (2008), 7 pokoi (2009). Jego twórczość została doceniona między innymi w takich konkursach, jak World Press Photo czy Pictures of the Year International. Rafał jest członkiem Anzenberger Agency i międzynarodowego kolektywu fotografów Sputnik. Jego zdjęcia były publikowane między innymi w Time, Newsweek, GQ, D de Republica, Currier International, Die Zeit. Fotograf wystawiał swoje zdjęcia na wystawach w Photoespana, LOOK3, Backlight, Kiyosato Museum of Photographic Arts w Japoni czy i Museum for Contemporary Art MoCA Shanghai.

Fot. Michał Łuczak
Fot. Michał Łuczak

Michał Łuczak również ukończył Instytut Twórczej Fotografii w Opavie. Jego prace skoncentrowane są na fotografii dokumentarnej. Projekt Młodzi Górnicy został nagrodzony w prestiżowym konkursie Magnum Expression Award. Za projekt Biały Dom został nagrodzony w Mio Photo. Regularnie publikuje swoje zdjęcia w polski miesięcznikach: Przekrój, Polityka. Michał jest członkiem międzynarodowego kolektywu fotografów Sputnik.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)