Fotograficzny Flash News

Fotograficzny Flash News

Fotograficzny Flash News
Kepifil
08.06.2008 16:43, aktualizacja: 02.08.2022 11:13

W Fotograficznym Flash News będziemy prezentować krótkie, aczkolwiek przydatne i ciekawe informacje ze świata fotografii cyfrowej, które samoistnie nie miałyby racji bytu, a w postaci zestawienia zainteresują niejednego amatora fotografii cyfrowej. Dziś informujemy o tym, że Panasonic wycofuje się ze standardu 4/3, a serwis aukcyjny allegro wprowadza nowy filtr bardzo przydatny w poszukiwaniu obiektywów.

Panasonic porzuca standard 4/3?

Niemieckojęzyczny serwis fotograficzny "Die FotoRedaktion" opublikował informacje, że Panasonic porzuca format 4/3. Panasonic. Na forach dyskusyjnych wywołało to niemałe poruszenie. Oficjalnie Panasonic się nie wypowiada, prawdę poznamy zapewne podczas targów Photokina pod koniec września 2008.

Allegro wyodrębnia nowe filtry w kategorii obiektywy

Największy serwis aukcyjny Allegro, wprowadził w kategorii obiektywy, nowy filtr ?Zmiennogniskowe / Zoomy? i ?Stałoogniskowe? Wielu fotografującym poszukującym niedrogiego używanego sprzętu, brakowało tej funkcji. Oprócz tego w kategoriach wyszukiwania możemy określić zakres ogniskowania oraz przysłony. Ten system aukcyjny już od jakiegoś czasu staje się coraz bardziej przyjazny dla miłośników fotografii, jakiś czas temu wyodrębnił obiektywy jako samodzielną kategorię (wcześniej była pod akcesoriami fotograficznymi). Jest jednak wiele kategorii w których przydałyby się dokładniejsze filtry/ketegorie/podkategorie. Piszcie do administratorów serwisu, być może wysłuchają "miłościwie nam kupujących".

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)