Fotograficzny Flash News

Fotograficzny Flash News

Fotograficzny Flash News
Kepifil
03.07.2008 06:00, aktualizacja: 02.08.2022 11:11

W Fotograficznym Flash News prezentujemy krótkie, aczkolwiek przydatne i ciekawe informacje ze świata fotografii cyfrowej, które samoistnie nie miałyby racji bytu, a w postaci zestawienia zainteresują niejednego amatora fotografii cyfrowej. Dziś opisujemy nowy sensor CCD Olympusa i przedstawiamy arcTec - średnioformatowa nowość od SINAR-a.

Nowy sensor CCD Olympusa

Jest to prototyp, który Pozwala robić zdjęcia o tzw. "pełnym" kącie widzenia czyli 360 stopni. Dzięki takiemu kątowi widzenia znajdzie zastosowanie przede wszystkim w systemach ochrony, ale także wśród kreatywnych fotografów, którzy widzą świat ?całościowo?, choć dla nich przygotowane już są obiektywy tego typu.

Obraz

arTec - średnioformatowa nowość od SINAR-a

Jest to nowy średnioformatowy aparat przeznaczony do fotografowania architektury, współpracuje z cyfrowymi ściankami y6 oraz Leaf AFi digital backs tej samej firmy. Premiera urządzenia przewidziana jest na wrześniowych targach Photokina 2008 w Kolonii. Urządzenie posiada tylną skrętną ściankę, prowadnicę wspomagającą przesuwanie (przesunięcie pionowe +25/-15 mm, poziome +20/-20mm), pochył oraz skręt w dowolnym kierunku o 5', kompatybilny z obiektywami Rodenstock Sinaron? Digital o ogniskowych od 23mm do 135mm, i waży 1,5 kg.

Obraz
Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)