Fotografie zagubionego astronauty pokazują wspaniałe krajobrazy Ziemi

Fotografie zagubionego astronauty pokazują wspaniałe krajobrazy Ziemi

Fotografie zagubionego astronauty pokazują wspaniałe krajobrazy Ziemi
Źródło zdjęć: © © Alexander Ivanec
Marcin Falana
08.12.2017 12:17, aktualizacja: 08.12.2017 14:11

Portrety zagubionego astronauty autorstwa rosyjskiego fotografa Alexandra Ivaneca pokazują ziemskie krajobrazy z perspektywy kosmicznego turysty z Marsa.

Alexander Ivanec wpadł spontanicznie na pomysł cyklu, który sam na Instagramie oznacza tagiem #diveinsideyourspace, czyli zanurz się w swojej przestrzeni. Autor ma nadzieję, że zaskoczy widzów nową perspektywą Ziemi. W hołdzie dla misji Apollo 11 Alexander korzysta z klasycznego Hasselbada, identycznego modelu do tego, który był na Księżycu.

Kosmiczny turysta z Marsa przemierza Ziemię na longboardzie, rowerze i na piechotę. Szuka drogi powrotnej na swoja planetę. Cała seria jest ciekawa jednak zdjęcie astronauty na longboardzie jest najbardziej znane.

“To zdjęcie zostało wykonane na przeterminowanym filmie w bardzo wilgotnym środowisku przy temperaturze -30 stopni C. Otoczenie było oświetlone wschodzącym słońcem i wypełniało obraz jasnoróżowym kolorem, co naprawdę tworzyło niesamowite wrażenie.”

Kombinezon wykorzystany do zdjęć to projekt własny i nawet sam autor przyznaje, że nie jest idealny ponieważ na początku nie traktowali tego cyklu poważnie, po prostu chcieli się dobrze bawić.

Gdy już jednak wpadli na pomysł Alexander zaczął szukać ciekawych lokalizacji. Wtedy zrozumiał, że kosmos jest także tutaj i zanurza się w nim w czasie fotografowania.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)