Fotografka okradła swoich klientów z pieniędzy i ze wspomnień

Fotografka okradła swoich klientów z pieniędzy i ze wspomnień

Fotografka okradła swoich klientów z pieniędzy i ze wspomnień
Źródło zdjęć: © Źródło: [Fox46](http://www.fox46charlotte.com/news/localnews/adozenwomensayweddingphotographertookmoneymemories)
Monika Homan
03.10.2018 10:29, aktualizacja: 26.07.2022 16:07

12 kobiet poczuło się oszukanych przez fotografkę Eben Patten, która wzięła od nich pieniądze i nie wykonała usługi. Część z nich nigdy nie zobaczyło zamówionych zdjęć, a inne wolałyby ich nie widzieć - były tak złej jakości.

Jako fotografowie często narzekamy na swoich klientów we własnym gronie. Bywają marudni i często sami nie wiedzą czego chcą, stawiając niejasne wymagania. Czasami jednak to fotografowie okazują się być niesolidni i oferują wątpliwej jakości usługi.

Katy Negroni poprosiła fotografkę Eben Patten żeby uwieczniła jej ślub. Nie sądziła jednak, że sprawa przybierze taki obrót. Katy stała się jedną z 12 osób, które zostały oszukane przez fotografkę. Zdjęcia, jakie otrzymała są fatalne, jednak i tak miała szczęście bo inne kobiety nie dostały zdjęć wcale.

Angel Mercado na swoim profilu na Facebooku opublikowała rozmowę z nierzetelną fotografką w której przez kilka miesięcy stara się wyprosić zdjęcia, które jej się należą. "Fotografka" na swoją obronę używa absurdalnych argumentów, jak na przykład to, że samotnie wychowuje swoją córkę i Angel powinna się wstydzić, że obsmarowała jej biznes na Facebooku, bo jest to jej jedyne źródło utrzymania. Kiedy w końcu Angel otrzymała zdjęcia, tylko kilka z nich nadawało się do czegokolwiek.

Obraz
© [Facebook](https://www.facebook.com/amercado101/photos?lst=100010160532552%3A1396470139%3A1538559645&source_ref=pb_friends_tl)

Fotografka długo nie odpowiadała na wiadomości od Fox46. Kiedy wreszcie postanowiła opisać sytuację ze swojej strony, mówiła o fantastycznej jakości zdjęć i oskarżyła kobiety o oczernianie. Na kolejne wiadomości już nie odpowiedziała.

Obraz
© Źródło: [Fox46](http://www.fox46charlotte.com/news/localnews/adozenwomensayweddingphotographertookmoneymemories)

Adwokat Walter Bowers mówi, że ofiary oszustki mogą odzyskać nawet trzykrotną wartość tego, co zapłaciły fotografce za usługę, której nie wykonała.

Aby ustrzec się przed tego typu sytuacjami, trzeba podpisać dobrze skonstruowaną umowę i poprosić fotografa o pokazanie zdjęć z ostatnich wykonanych przez niego reportaży, a nie opierać się tylko na portfolio dostępnym w internecie. Te niestety często nie odzwierciedlają umiejętności fotografa - oszusta, a stworzone są tylko po to, żeby zwabić klientów.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)