Ptasia fotobudka - ciekawy sposób na kreatywne zdjęcia przyrody

Ptasia fotobudka - ciekawy sposób na kreatywne zdjęcia przyrody
Źródło zdjęć: © © Ostdrossel / [Instagram ](https://www.instagram.com/ostdrossel/)
Paweł Ziemiński

11.03.2019 10:55, aktual.: 26.07.2022 15:54

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Lisa M. Ca przeprowadziła się z Niemiec do amerykańskiego stanu Michigan. Pierwszą kwestią, która przykuła jej uwagę, była niesamowicie zróżnicowana populacja występujących tam ptaków. Kobieta postanowiła kupić niewielką budkę fotograficzną, dzięki czemu stworzyła zbiór niesamowitych zdjęć.

Po przeprowadzce do hrabstwa Macomb w stanie Michigan Lisa Ca zaczęła dostrzegać podobieństwa i uderzające różnice między nowym otoczeniem, a jej rodzimymi Niemcami. O ile klimat okazał się być dość podobny, to populacja ptaków w tym miejscu znacząco różniła się od europejskiej.

Zainspirowana pięknem cudownych kardynałków, sikorek oraz modrosójek błękitnych, kobieta zaczęła regularnie odwiedzać swoje podwórko, by obserwować te piękne stworzenia. W końcu zdecydowała się je sfotografować.

Lisa postanowiła kupić ptasią budkę fotograficzną, która nie jest tak inwazyjna jak duże aparaty, ani nie wymaga czatowania godzinami z ciężkim sprzętem, dzięki czemu udało jej się uchwycić na zdjęciach miejscowe piękno.

Ptasia budka fotograficzna, o której mowa, jest podkręconym karmnikiem dla ptaków, do którego możemy podłączyć aparat. Po dyskretnym umieszczeniu urządzenia rejestrującego za miseczką z ziarnem, całość jest gotowa do sprytnego łapania zdjęć odwiedzających nas ptasich gości. Zdjęcia i filmy możemy przesyłać za pośrednictwem WiFi oraz Bluetootha. To naprawdę interesujące rozwiązanie, dzięki któremu możemy poznać naszych małych sąsiadów.

Wersję 2.0 ptasiej fotobudki Lisa wyposażyła w kamerę z czujnikiem ruchu, która rejestruje 10 klatek na sekundę za każdym razem, kiedy jakiś ptak skusi się na przekąskę. W ten sposób, w ciągu jednego dnia powstaje nawet 7 tysięcy zdjęć.

Ptasia Fotobudka w wersji 2.0
Ptasia Fotobudka w wersji 2.0© © [Ostdrossel](https://ostdrossel.tumblr.com/)
Moją wieczorną przyjemnością i rutyną jest przejrzenie wszystkich zdjęć, usunięcie tych nieudanych i ewentualna edycja kadrów, które uznam za odpowiednie do publikacji.

Więcej zdjęć znajdziecie na profilu na Instagramie Lisy.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)