Fotografka wojenna ujęła na zdjęciach ostatnie chwile swojego życia

Fotografka wojenna ujęła na zdjęciach ostatnie chwile swojego życia

Fotografka wojenna ujęła na zdjęciach ostatnie chwile swojego życia
Źródło zdjęć: © © Hilda Clayton
Marcin Watemborski
05.05.2017 11:38, aktualizacja: 26.07.2022 18:31

Fotografia wojenna to bardzo poważna dziedzina reportażu. Korespondenci ryzykują swoim życiem i zdrowiem, co podkreśliła Hilda Clayton na swoich ostatnich zdjęciach. Fotografka zginęła od wybuchu pocisku moździerza.

”Fotografka wojenna ujęła na zdjęciach ostatnie chwile swojego życia” – to brzmi naprawdę dramatycznie. Najgorsze w tym wszystkim jest to, że to prawda. Hilda Clayton zmarła po wybuchu pocisku z moździerza w lipcu 2013 roku.

Obraz
© © Hilda Clayton

22-letnia fotografka fotografowała podczas szkolenia z wykorzystaniem prawdziwej amunicji. W trakcie ćwiczenia było przy niej trzech afgańskich żołnierzy, którzy również zginęli. Teraz, 4 lata po śmierci Hildy Clayton, jej zdjęcia zostały opublikowane w magazynie Army’s Military Review. Wszystko to dzięki uprzejmości rodziny zmarłej.

Hilda Clayton
Hilda Clayton

”Clayton nie tylko pomogła dokumentować działania armii oraz wzmacnianie partnerstwa, ale również dzieliła ryzyko żołnierzy przez udział w działaniach” – pisze o fotografce redakcja magazynu.

Fotografowie są bardzo często obecni podczas szkoleń wojska, by dokumentować to, jak są prowadzone treningi. Hilda Clayton współpracowała z takimi sekcjami, jak: 4th Armored Brigade Combat Team, 1st Cavalery Division, gościła w Forward Operating Base Gamberi oraz przeszła szkolenie fotografa wojennego.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)